17.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Vrábeľskí vinári po vlaňajšom striebre získali teraz v Južnej Afrike zlato!

Slovenskí vinári žnú úspechy po celom svete. Dôkazom toho je aj zlatá medaila, ktorú priviedli vinári z Predium Vráble z Južnej Afriky. Po vlaňajšom striebre tak priviezli ešte cennejšiu medailu – zlatú.

Vinári z Predium Vráble v ostatnom čase vozia zo zahraničných súťaží jednu medailu za druhou. Po štyroch zlatých z Japonska a jednej zlatej a jednej striebornej z Francúzska si tentokrát z Južnej Afriky priviezli opäť zlatú medailu. Získali ju za Sauvignon Bobuľový výber ročník 2022 s nízkym obsahom histamínu.

Vrábeľskí vinári po vlaňajšom striebre získali teraz v Južnej Afrike zlato!
Sauvignon Bobuľový výber ročník 2022 s nízkym obsahom histamínu získal v Juhoafrickej republike zlatú medailu. Zdroj: FB / Vinárstvo Predium Vráble

Vinári z Predium Vráble si z prestížnej súťaže vo Francúzsku priviezli zlatú aj striebornú medailu

Na svetovej súťaži Concours Mondial du Sauvignon, ktorá sa konala 14.-16. marca v mestečku Franschhoeck v Juhoafrickej republike, súťažili vína z 23 krajín celého sveta, pričom porota hodnotila 1210 vzoriek sauvignonu. Franschhoek je malé mesto v provincii Western Cape a jedno z najstarších miest v Južnej Afrike. Víťazný Sauvignon Bobuľový výber ročník 2022 s nízkym obsahom histamínu pochádza z vrábeľského vinohradu Terroir Tehla. Vrábeľčania poslali do Južne Afriky dve vzorky vín, z ktorých teda uspela jedna, zato parádne.

Vinárstvo Predium Vráble dobylo Japonsko – na súťaž poslali štyri vzorky vína a všetky získali zlaté medaily!

„Minulí rok sme na tejto súťaži, ktorá sa ale vtedy konala v Bruseli, získali striebornú medailu za sauvignon, suché 2021. Dávame si len tie najvyššie ciele a tak sme dúfali, že by to tentokrát mohlo byť zlato. Keďže sa to podarilo, sme spokojní,“ netajil obchodný riaditeľ vinárstva Predium Vráble Milan Solár.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x