25.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Vinári z Predium Vráble si z prestížnej súťaže vo Francúzsku priviezli zlatú aj striebornú medailu

Vinári z Nitrianskeho kraja si vydobývajú svoje dobré meno úspechmi na prestížnych zahraničných súťažiach, odkiaľ nosia zlaté i strieborné medaily. Slováci si teda môžu pochutnávať na kvalitnom vínku, ktoré nám robí výbornú reklamu aj v zahraničí.

Každý vinár je hrdý na svoju prácu, ktorú mu ocenia nielen bežní ľudia, ale aj skutoční odborníci. Na svoju prácu môžu byť pyšní aj vinári z Predium Vráble, ktorí po veľkom úspechu na výstave v Japonsku, kde všetky ich štyri zaslané vzorky získali zlaté medaily, žali úspech aj na súťaži vo Francúzsku. V krajine galského kohúta sa zúčastnili po druhý raz, pričom v roku 2022 získali jednu zlatú a jednu striebornú medailu. Tento rok si svoj úspech zopakovali.

Šéfkuchár BOROVSKÝ: Byť úspešný nie je vôbec ľahké, v zahraničí som získal neoceniteľné skúsenosti

Vinári z Predium Vráble si z prestížnej súťaže vo Francúzsku priviezli zlatú aj striebornú medailu
V pivnici vinárstva Predium Vráble sú uložené skutočne kvalitné vína, ktoré už získali ocenenia aj na prestížnych svetových súťažiach. Zdroj: Vinárstvo Predium Vráble

Dva roky po sebe s rovnakými úspechmi

Rovnaký úspech sa totiž vinárom z Predium Vráble podarilo aj v tomto roku, keď sa z Francúzska vrátili tiež s jednou zlatou medailou za Rizling rýnsky výber z hrozna 2022 a jednu striebornou za Veltlínske zelene neskorý zber 2022. V Bordeaux na 29. ročníku Vinalies Internationales 120 degustátorov hodnotilo viac ako 2500 vzoriek vín z vyše 40 krajín celého sveta. Podľa našich vinárov je to súťaž, ktorá má pre slovenského milovníka vína najväčšiu hodnotu. Vinalies je séria profesionálnych súťaží vín, ktoré vytvorila a usporadúva organizácia Œnologues de France.

Vinárstvo Predium Vráble dobylo Japonsko – za štyri zaslané vzorky získali zlaté medaily

Súťaže Vinalies, ktoré patria medzi najvýznamnejšie a najvplyvnejšie na svete, sú spoľahlivým zdrojom odporúčaní a referencií pre všetkých milovníkov vína. „Sme veľmi radi, že sa nám opäť podarilo získať jednu zlatu a jednu striebornú medailu, a to v podstate s mladými vínkami z ročníka 2022. Dva roky po sebe sme získali ocenenie s rovnakými odrodami Rizling Rýnsky a Veltlínske zelené, čo nám iba potvrdzuje, že vrábeľský vinohradnícky rajón je výnimočný pre tieto odrody. Navyše, naše víno je vyrábané výlučne z hrozna z vrábeľského vinohradníckeho rajónu,“ skonštatoval spokojne obchodný riaditeľ vinárstva Predium Vráble Milan Solár.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x