10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Vinárstvo Predium Vráble dobylo Japonsko – na súťaž poslali štyri vzorky vína a všetky získali zlaté medaily!

„Veni, vidi, vici!“ Tak toto si mohli zvolať vinári z Predium Vráble ako kedysi slávny Caesar po tom, ako na výstave vín „SAKURA“ v Japonsku získali za všetky štyri vzorky vín zlaté medaily. V krajine vychádzajúceho slnka sa Vrábľania zúčastnili po prvý raz a hneď im „uchmatli“ štyri najcennejšie kovy.

Česť a slávu slovenského vína šíria naši vinári prakticky po celom svete. Teraz sa k nim pridali aj vinári z Predium Vráble, ktorí do Japonska zaslali štyri vzorky vín, pričom každé získalo zlatú medailu. V Japonsku sa pritom hodnotilo 4222 vín z 27 krajín sveta. Pozoruhodné na súťaži je, že všetkých 430 porotcov boli iba ženy! Znamená to, že vrábeľské vína ženských chuťovým pohárikom veľmi chutili.

Vinárstvo Predium Vráble dobylo Japonsko – na súťaž poslali štyri vzorky vína a všetky získali zlaté medaily!
Tieto štyri vína si z Japonska odviezli zlaté medaily. Zdroj: FB / Vinárstvo Predium Vráble

V premiére úspech, aký ani nečakali

V Japonsku sme sa na vinárskej súťaži zúčastnili po prvý raz, takže sme vôbec nerátali s tým, že za všetky vína získame zlaté medaily. V tejto krajine je to najdôležitejšia súťaž pre tých, ktorí by tam chceli nejaké vína dovážať, hoci ani to vám nezaručí, že tam nejaké víno vyveziete. My by sme tam určite radi nejaké vína dovážali, preto si tento úspech mimoriadne ceníme. Priznávam, že až s takým sme ani nerátali, hoci v kútiku duše sme si verili, o to je to pre nás cennejšie, že sme vlastne boli stopercentne zlatí,“ netajil spokojnosť obchodný riaditeľ vinárstva Milan Solár, pre ktorého je to ocenenie ich práce v tejto naozaj mimoriadne ťažkej dobe.

Vinárstvo Predium Vráble dobylo Japonsko – na súťaž poslali štyri vzorky vína a všetky získali zlaté medaily!
Vzorky vín z 27 krajín celého sveta hodnotila v Japonsku čisto ženská porota tvorená zo 430 odborníčok na víno. Zdroj: FB / Vinárstvo Predium Vráble

Vrábľania teraz posielajú niekoľko vzoriek vín aj na veľké medzinárodné súťaže do Paríža a aj do New Yorku. „Možnosť zistiť, že naše vína sú naozaj kvalitné, ale i zdegustovať tie, ktoré v Japonsku získali zlaté medaily, či si ich priamo zakúpiť, môžu záujemci nielen v našom Semillon Restaurante Vinárstvo Predium Vráble, ale aj vo všetkých dobrých vinotékach,“ dodal na záver obchodný riaditeľ vinárstva Predium Vráble Milan Solár.

Kňazi požehnali na jeseň v Nitre mladé vína, ktoré sú vraj aj tentokrát naozaj veľmi dobré

Zlaté medaily si z Japonska priviezli:

Chardonnay ročník 2020, neskorý zber
Rulandské biele, limitovaná edícia, ročník 2020, neskorý zber
Sauvignon, ročník 2021, neskorý zber
Frankovka modrá, ročník 2021, neskorý zber

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x