17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Vo voľne pohodenom odpade dominovali cigaretové ohorky a rôzne plasty

Vo voľne pohodenom odpade, tzv. litteringu, dominovali cigaretové ohorky a rôzne plasty. Vyplýva to z analýzy, ktorú robila organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) Envi-Pak v 37 lokalitách na Slovensku v máji a júni tohto roka.

Výsledky ukazujú, že cigaretový odpad bol na úrovni 33,9 percenta. „Percentuálne sa objem cigaretového odpadu zvýšil až o desať percent od poslednej analýzy,“ poukázal Envi-Pak. Plasty boli na úrovni 22,5 percenta. Ostatné druhy odpadu dosiali sedem a menej percent. Najmenej bolo podľa OZV nápojových kartónov, ktoré nedosiahli ani percento. Organizácia zhodnotila, že zavedením zálohovania ubudol počet voľne pohodených nápojových plechoviek a PET fliaš.

Na západnom Slovensku vrátane Bratislavy mal najväčší podiel cigaretový odpad (37,04 percenta). Na strednom Slovensku sa v litteringu nachádzali najviac rôzne druhy plastov (37,42 percenta), priblížil Envi-Pak. Pokračuje, že takmer polovicu všetkého vyzbieraného odpadu na východe predstavoval cigaretový odpad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x