26.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Vo Vinodole postavili pre seniorov parádne zariadenie pre pokojnú, ale aj aktívnu starobu

Postarať sa o svojich starnúcich rodičov nedokáže každý. Ľuďom bránia postarať sa o nich rozličné dôvody, mnohí seniori dokonca svoje deti prežijú, a tak sa naši dôchodcovia neraz pretĺkajú jeseňou života ako sa len dá, a navyše osamote. Pomoc im ale vedia poskytnúť v zariadeniach pre seniorov, v ktorých mnohí opäť nájdu novú chuť do života.

Pomôcť seniorom v ich jeseni života sa rozhodli aj vo Vinodole, kde im postavili nové zariadenie, na ktoré získala obec dotáciu takmer trištvrte milióna eur. „Seniori sú v našom zariadení vnímaní ako súčasť spoločnosti. Zariadenie pre seniorov preto podporuje model v ktorom sú seniori v kontakte nielen s rodinou, súrodencami, priateľmi, vrstovníkmi, ale aj s inštitúciami obce a tiež inštitúciami pôsobiacimi v obci,“ píše sa na stránke obce Vinodol o ich novom zariadení, v ktorom dôchodcom vo veľmi peknom prostredí bezbariérovej novostavby ponúkajú kvalitné služby, individuálny prístup a vytvárajú tiež podmienky na záujmovú činnosť.

Vo Vinodole postavili pre seniorov parádne zariadenie pre pokojnú, ale aj aktívnu starobu
V novom zariadení pre seniorov sú aj izby pre tých, ktorí sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby. Foto: obec Vinodol

Umiestnení tu môžu byť klienti, ktorí dosiahli dôchodkový vek a sú odkázaní na pomoc inej fyzickej osoby a majú stupeň odkázanosti IV. – VI. podľa zákona o sociálnych službách.

A čo ešte ponúka zariadenie pre dôchodcov s kapacitou max. 12 osôb? Vzdialenosť len 18 km od okresného a krajského mesta Nitra, výbornú dostupnosť do Nových Zámkov, Vrábeľ či Šurian. Zariadenie pre seniorov je vo Vinodole situované v pokojnom prostredí v blízkosti kostola a zástavby rodinných domov. Novostavba ponúka svojim klientom okrem moderných interiérov aj pokojné posedenie na dvoch exteriérových terasách a upravený dvor so zeleňou. 

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x