0.4 C
Nitra
štvrtok, 30 novembra, 2023

Asociácia Divadelná Nitra hľadá nových členov a členky

Chcete sa podieľať na programe nového kultúrneho priestoru v Nitre bodu.K7 – priestoru pre kultúru, kreativitu a komunitu? Máte nápady na akcie a projekty, ktoré by ste v ňom chceli realizovať? Chcete sa dozvedieť viac o fungovaní kultúrneho centra či festivalu? Ste študentom umeleckého alebo umenovedného odboru, alebo vás jednoducho baví baviť sa o umení? Radi by ste nazreli do zákulisia prípravy a realizácie Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra? 

Asociácia Divadelná Nitra hľadá nových členov a členky
Divácka programová rada

Asociácia Divadelná Nitra vydáva výzvu na zapojenie sa do DIVÁCKEJ PROGRAMOVEJ RADY 2023. Tentoraz v nej otvorí obyvateľom Nitry nielen zákulisie svojho najväčšieho projektu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, ale poskytne im aj príležitosť na spolupráce v novom nitrianskom kultúrnom centre – bode.K7.

 „Projekt Diváckej programovej rady sme začali realizovať v roku 2019. Odvtedy sme vďaka nemu získali množstvo inšpirácie a zaujímavých pohľadov verejnosti na umelecké smerovanie a fungovanie nášho festivalu. Sme si istí, že podobné skúsenosti budú cenné aj pri projekte kultúrneho centra bod.K7, ktoré prechádza dôležitým formovaním svojej dramaturgie. Prostredníctvom účasti v Diváckej programovej rade sa k nemu vyjadria tí, pre ktorých bod.K7 tvoríme, naši diváci,“ hovorí o zámeroch Asociácie Divadelná Nitra zástupkyňa riaditeľky Anna Šimončičová.

Asociácia Divadelná Nitra hľadá nových členov a členky
Bod. K7

Kultúrne centrum na rohu Radlinského ulice (budova bývalej VÚB banky) poskytne priestor na pravidelné stretnutia, a zároveň priestor na realizáciu rôznych typov podujatí. Tie vzniknú ako výsledok participatívneho procesu za účasti organizátorov a verejnosti. Novinkou je, že nepôjde len o výber divadelných predstavení, ale aj o ďalšie formáty, ako sú diskusie, koncerty, výstavy a workshopy.  

Na dramaturgickom výbere sa bude Divácka programová rada podieľať spolu s organizátormi z Asociácie Divadelná Nitra pod vedením divadelného kritika Mira Zwiefelhofera. V takomto zložení bude pravidelne zasadať v od februára do júla 2023. Prvé stretnutie je plánované na 28. 2. 2023. V septembri sa členovia diváckej programovej rady zúčastnia Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, na ktorom bude mať príležitosť konfrontovať svoje umelecké názory s profesionálmi. Pokračovanie stretnutí je plánované opäť na jeseň 2023.

Výzva je otvorená pre všetkých obyvateľov a obyvateľky Nitry, či osoby so vzťahom k mestu (študujúci, pracujúci v Nitre alebo v okolí), ktorí sú starší ako 15 rokov. „Špeciálne by sme chceli dať výzvu do pozornosti študentom a kreatívnym mladým ľuďom, ktorí určite ocenia možnosť realizovať v priestore vlastné projekty. Zároveň im ponúkame prax pod vedením skúsených organizátorov,“ dopĺňa Šimončičová.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x