9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Vlna delta variantu na Slovensku odznieva, počet prípadov KLESÁ

Na Slovensku odznieva vlna delta variantu nového koronavírusu, kontinuálne klesá počet prípadov. Po stredajšom rokovaní vlády to v súvislosti s epidemickou situáciou uviedol riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Matej Mišík. Pripomenul, že v súčasnosti je hospitalizovaných menej ako tritisíc pacientov s ochorením COVID-19.


      „V porovnaní s predchádzajúcim týždňom zaznamenávame pokles počtu prijatých pacientov, naďalej však denne prijímame do nemocníc 200 až 250 covidových pacientov,“ povedal Mišík. Medzi hospitalizovanými majú stále výraznú prevahu nezaočkovaní, tvoria približne 80 percent. Menej je tiež výjazdov záchraniek. Trend znižovania sa však stále neprejavil v medzitýždňovom porovnaní počtu úmrtí.

Lekári, ktorí nebudú lojálni k očkovaniu a chcú liečiť budú perzekvovaní a pokutovaní! Na „čiernej“ listine sú už prví piati


      Nové prípady klesajú v rámci všetkých vekových kategórií. Medzi infikovanými naďalej prevláda delta variant, omikron identifikovali zatiaľ u siedmich nakazených.
      Minimálne prvou dávkou vakcíny je zaočkovaných vyše polovica Slovákov, medzi dospelými je zaočkovanosť na úrovni 60 percent. Zvyšuje sa aj počet zaočkovaných v populácii 60+. „Minulý týždeň podali 8000 prvých dávok vakcíny pre ľudí nad 60 rokov,“ dodal Mišík. Upozornil však zároveň, že v tejto vekovej kategórii je stále 368.000 ľudí, ktorí očkovaní nie sú.
      Pred sviatkami v súvislosti s hrozbou nového variantu koronavírusu a rizikom opätovného zhoršenia epidemickej situácie zopakoval odporúčania odborníkov, smerujúcich k očkovaniu, zdržanlivosti v rámci sociálnych kontaktov, preventívnemu testovaniu, noseniu respirátorov i zvyšovaniu imunity.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články