24.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Vláda zrušila pomoc podnikom s účtami za energie: V Británii zanikajú krčmy a bary

Počet krčiem a barov v Spojenom kráľovstve, ktoré boli nútené zavrieť svoje brány, sa minulý rok takmer zdvojnásobil.

Zasiahla ich vysoká inflácia, rovnako ako spotrebiteľov. Ukázala to v pondelok štúdia účtovníckej skupiny UHY Hacker Young. TASR o to informuje na základe správy AFP.

Európske vlády minuli na riešenie energetickej krízy takmer 800 mld. eur

Podľa výsledkov štúdie vlani zaniklo v Británii celkovo 512 prevádzok v pohostinstve v porovnaní s 280 v roku 2021. „Pohostinstvá a bary čelia rastúcim nákladom a obavám z klesajúceho predaja,“ uvádza sa v správe. Ceny energií prudko vzrástli a počas zimy tvrdo zasiahli firmy v pohostinstve po tom, čo vláda zrušila pomoc podnikom s účtami za energie. Okrem toho tzv. kríza životných nákladov vrátane zvyšovania úrokových sadzieb centrálnej banky ovplyvnila správanie spotrebiteľov, takže míňajú menej peňazí na „nepodstatné veci“ vrátane nápojov alebo jedla v baroch a reštauráciách.

Štúdia odhalila, že podnikanie v Spojenom kráľovstve negatívne ovplyvnili aj štrajky na železnici, ktoré sú súčasťou pokračujúcich masových protestov zamestnancov vo verejnom aj súkromnom sektore za lepšie platy.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x