18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Viskupič zo SaS: Stojíme na strane MOTORISTOV

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) stojí na strane motoristov. Dokazuje to nielen jej jasný postoj proti zákazu spaľovacích motorov, ktorý schválil Európsky parlament, ale aj výrazný pokles registračných poplatkov, ktoré klesnú vďaka pozmeňujúcemu návrhu predsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet Mariána Viskupiča.

„Od 1.7.2023 sa bude suma registračného poplatku pohybovať od 33 eur po maximálne 1000 eur. Ak by prešiel návrh OĽANO Petra Kremského, tak je maximálna výška poplatkov až 2400 eur. Tento návrh našťastie neprešiel a ľudia tak ročne ušetria 27-30 miliónov eur oproti aktuálnemu dlhé roky platnému stavu. Na nové autá bude maximálny poplatok už len 400 eur, namiesto 3900 eur. Veľmi staré a zároveň veľmi výkonné autá budú mať poplatok max 1000 eur. Suma sumárum, z 370- tisíc prepisov ročne registračný poplatok klesne, prípadne ostane rovnaký, vo viac ako 95 % prípadoch. 

Strana SaS jednoznačne stojí na strane motoristov a nedokazuje to len registračný poplatok, ale aj odmietnutie zákazu spaľovacích motorov či odmietnutie dane z ruskej ropy, ktorá by v konečnom dôsledku zvýšila ceny pohonných hmôt,“ uviedol poslanec NR SR za SaS Marián Viskupič.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x