15.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nitra: ID KLUB bude poskytovať psychologickú pomoc mladým ľuďom

Občianske združenie IPčko otvorilo v Nitre klub psychologickej podpory pre mladých. ID KLUB sídli v centre mesta na Štefánikovej triede 15, záujemcovia tu nájdu bezplatnú pomoc psychológov a psychologičiek.

Nitra: ID KLUB bude poskytovať psychologickú pomoc mladým ľuďom
Otvorenie ID klubu (zdroj: fb IPčko)

Ako uviedol riaditeľ IPčka a psychológ Marek Madro, ID KLUB je miesto, kde môžu mladí ľudia zmysluplne tráviť voľný čas. „Je laboratóriom identity, v ktorom môžu objavovať, formovať a skúmať svoje ja, alebo len tak tráviť svoj voľný čas pri hraní playstation, virtuálnej reality, spoločenských hrách, pri čapovanej kofole alebo horúcej čokoláde,“ povedal Madro.

Marek MADRO: V čase lockdownu a návratu do škôl stúplo sebapoškodzovanie ako zvládacia stratégia

Klub zároveň ponúka bezpečný priestor, v ktorom sa budú organizovať aj koncerty, diskusie, workshopy a iné zážitkové a rozvojové aktivity. Psychológovia sa chcú v Nitre zameriavať najmä na mladých dospelých, na stredoškolákov a vysokoškolákov, ktorí najčastejšie využívajú služby pomoci IPčka. „Spoznať kým sme, uchopiť to a pomenovať, je úlohou na celý život. Je to cesta. Výskumy potvrdzujú, že čím viac prebádaná je naša identita, tým sme silnejší, odolnejší a šťastnejší. Práve preto je tu laboratórium identity v podobe ID KLUBu,“ vysvetlil Madro.

Súčasťou klubu sú psychológovia a psychologičky, ktorí môžu mladých ľudí podporiť, usmerniť a pomôcť im, keď je to potrebné. Individuálnu odbornú pomoc poskytujú anonymne a zadarmo v poradenskej miestnosti s názvom Káčko. Nitriansky ID KLUB bude svoje služby poskytovať mladým ľuďom štyrikrát do týždňa v poobedňajších a večerných hodinách. Okrem Nitry fungujú ID KLUB-y aj v Bratislave, Trnave a Prešove.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x