14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

VIDEO zo zásahu polície pri zadržiavaní Norberta Bödöra. Neuveríte, čo všetko sa pri tom dialo. Jeho advokát sľubuje právnu dohru

A musí byť za mrežami! Zrejme toto si povedal niekto z vedenia polície a dal príkaz na opätovné zadržanie Norberta Bödöra, ktorý bol prepustený z väzby po 19-tich mesiacoch. Jeho zadržania bolo ale znovu akési zvláštne.

Norbert Bödör, nitriansky podnikateľ, oligarcha Smeru-SD a tiež údajný šéf organizovaného zločinu v radoch polície bol v kolúznej väzbe od 9. júla 2020 za kauzu Dobytkár. Išlo v nej o korupciu pri prideľovaní eurodotácií cez Pôdohospodársku platobnú agentúru. Tentokrát mal ísť do väzby za kauzu Valčeky, v ktorej je obvinený z toho, že podplácal policajtov aby nevyšetrovali príbuzného Petra Žigu, bývalého ministra životného prostredia a hospodárstva za vlád Smeru. Bödörovo zatýkanie malo podľa jeho právnika Pavla Gašpara zvláštny priebeh. Video z neho zverejnil vo svojom profile a pridal k nemu aj status. Podľa neho totiž išlo v tomto prípade o aroganciu moci.

Zásah možno bude mať dohru aj na opačnej strane – u policajtov

Pavol Gašpar je synom tiež väzobne stíhaného exprezidenta polície Tibora Gašpara, ktorý je v súčasnosti už stíhaný na slobode. „Takto vyzerá krátka ukážka toho, ako vyzerá polícia v rukách politikov, a pár faktov k nezákonnému zásahu u Norberta Bödöra,“ napísal v úvode statusu Pavol Gašpar a zároveň vysvetľuje, prečo z jeho pohľadu ide o aroganciu moci.

  • Ústavný súd skonštatoval, že Norbert Bödör bol väznený nezákonne a boli porušené jeho základné ľudské práva. Najvyšší súd napriek tomu robil obštrukcie, a reagoval až po podaní trestného oznámenia obhajcami, a zverejnení podozrení z páchania trestnej činnosti sudcami tohto súdu.
  • Po 19 mesiacoch strávených osamote na ploche 6 m2 bol prepustený na slobodu. Doma strávil necelé 2 hodiny, kedy došlo k zásahu policajného komanda a účelovému zadržaniu jeho osoby. Bol doslova vytrhnutý z náručia svojich detí a rodiny.
  • Viac ako 8 policajných áut, zásahový tím ozbrojený samopalmi, rebríky, baranidlá. Áno, takto sa chodí zadržiavať osoba po 19 mesačnom výkone väzby, ktorá sa víta s rodinou, zbrane má dávno odovzdané na polícii, nikdy v minulosti nekládla odpor, dostavovala sa na všetky úkony, a ani sa nevyhýbala žiadnemu trestnému konaniu.
  • V dome sa pritom nachádzali okrem iných osôb aj 4 maloleté deti. Norbert Bödör bol nútený v mrazivom počasí počas úvodných minút zásahu stáť bosý, bez topánok, v priestore pred jeho domom. Zasahujúci policajti pritom nemali problém mieriť samopalmi aj na jeho deti.
  • No a akútny dôvod zadržania, ktorý uviedla vyšetrovateľka NAKA JUDr. Alžbeta Farkašová? Potreba výsluchu vo veci, kde takmer 9 mesiacov neurobila jediný úkon, a kde už bol Norbert Bödör dávno vypočutý.

„Vstup na pozemok a do obydlia, či obmedzenie osobnej slobody členov rodiny po tom čo Norbert Bödör dobrovoľne podstúpil úkon zadržania pred svojim domom je trestný čin a využijeme všetky zákonné prostriedky aby sme vyvodili zodpovednosť voči konkrétnym osobám,“ pridáva na záver advokát Pavol Gašpar, ktorý sa ešte pýta: „Komu z Vás to spravia nabudúce?“

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články