12 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Viceprimátorka Šale: Nemáme nemocnicu a dostali sme pokutu za nájomné byty

LIKVIDAČNÁ POKUTA ZA BUDOVANIE NÁJOMNÉHO BÝVANIA (SOCIALISTI V ŠALI)

Viceprimátorky Šale Danice Lehockej sme sa pýtali na život v meste. Vedeli ste, že od roku 2002 v Šali nie je nemocnica? Ak máte problém a ste napr. senior bez auta, máte smolu.

Ak auto máte, musíte cestovať do Nitry, Nových Zámkov, Galanty. A najprv tŕpnuť či sa tam vôbec dostanete, lebo mestu chýba obchvat a denne ním prejde 28 000 áut. A potom tŕpnuť, či si vás jednotlivé nemocnice nezačnú vzájomne prehadzovať.

Navyše sa mestu podarilo vybudovať 150 nájomných bytov. Čo je viac ako Boris Kollár postavil za polovicu volebného obdobia (a pravdepodobne aj viac ako postaví do konca volebného obdobia). A reakcia štátu? Šesť ciferná pokuta od Úradu pre verejné obstarávanie. Ale Šaľa nie je jediná. ÚVO udelil pri budovaní nájomných bytov pokutu desiatkam samospráv. V súčasnosti je vedených 43 súdnych konaní a pokuty pre mestá a obce presahujú dovedna 1 milión eur.

zdroj: socialisti/FB /foto: sala.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články