8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

NITRA: Koncertnou sálou Župného domu budú znieť basetové rohy

V Koncertnej sále Župného domu v Nitre budú znieť historické hudobné nástroje v podaní zoskupenia Lotz Trio. Koncert s názvom Mozartov čarovný basetový roh ponúkne Nitrianska galéria 5. októbra.
      Formácia Lotz Trio je pomenovaná po nástrojárovi Theodorovi Lotzovi (1746 – 1792), ktorý sa v Prešporku preslávil zdokonalením basetového rohu. „Toto hudobné zoskupenie pravidelne uvádza na kópiách jeho historických nástrojov napríklad Terzetti Wolfganga Amadea Mozarta,“ informovali organizátori.
      Ako pripomenuli, trio v zložení Róbert Šebesta, Ronald Šebesta a Igor Františák hráva aj dobové aranžmány z Mozartových opier Čarovná flauta, Figarova svadba a Don Giovanni. „V repertoári má aj ďalšie skladby pre trio basetových rohov, napríklad diela Juraja Družeckého, klarinetového virtuóza Antona Stadlera, Vojtěcha Nuderu či Antonína Volánka,“ uviedla galéria.

Zdroj. TASR

Foto: jazzport.cz

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články