16.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

VETRÁK z OĽaNO: Ak sa prístup prokuratúry nezmení, je nevyhnutné urobiť zmenu v osobe generálneho prokurátora

Veronika Remišová nenechala na seba dlho čakať, a aké dostala, taká vrátila. O odoslanému listu, presnejšie, konceptu, sa vyjadrila rovnako ako GP, na facebooku.

Ozaj, čo by sa stalo, keby fb vypli? 🙂

Generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi omylom odišiel zo sekretariátu mojej kancelárie aj koncept listu, ktorý bol priložený k originálu. Nemilá vec, ale môže sa stať, začala Veronika Remišová svoj status.

A pokračovala:

Generálny prokurátor sa teraz z toho snaží spraviť kauzičku, ale podstata celej veci je najdôležitejšia.

Toto myslí Remišová vážne? Takýto list generálnemu prokurátorovi? Hanba na sto rokov

Preto som zareagovala pod príspevkom na jeho profile:

Vážený pán generálny prokurátor, z mojej kancelárie Vám bol okrem samotného listu odoslaný aj koncept s vyznačenými úpravami. Takéto nepríjemné veci sa skrátka niekedy môžu stať. Nič to však nemení na naliehavosti obsahu môjho listu. Prirovnávať inváziu z roku 1968 a následnú vyše 20-ročnú okupáciu našej krajiny sovietskymi vojskami k obrannej zmluve, ktorú Slovensko uzatvorilo s USA, považujem za politicky nepríčetné a nehorázne.

Navyše znížiť sa k takémuto prízemnému pokusu o zneváženie oponenta vypovedá hlavne o Vašom osobnostnom nastavení. Pochybenie úradníkov, ktorí priložili omylom k riadnemu listu aj jeho pracovnú verziu, nie je nič oproti tomu, aké škody spôsobujete právnemu štátu na Slovensku.

Napriek pokusom o znevažovanie, aj takýmito úbohými metódami, budem naďalej poukazovať na Vaše krivenie práva, z ktorého politicky profituje najmä Robert Fico a extrémisti.

VETRÁK z OĽaNO: Ak sa prístup prokuratúry nezmení, je nevyhnutné urobiť zmenu v osobe generálneho prokurátora

Veroniku Remišovú v komentároch podporil aj kolega, poslanec za OĽANO, Milan Vetrák.

Doterajší prístup generálneho prokurátora SR zatiaľ nenapĺňa očakávania poslancov OĽANO ani z pohľadu dosiahnutia cieľov, ktoré by sa vo vzťahu k prokuratúre mali naplniť z pohľadu programového vyhlásenie vlády SR, a tento jeho postup je často vnímaný ako nadpráca osobitne vo veciach, ktoré súvisia s bojom proti korupcii, kde sa očakáva podpora práce špeciálnej prokuratúry, napísal.

Dodal, že je pravdepodobné, že ak sa prístup a výsledky prokuratúry v dohľadnej dobe nezmenia, zosilnie aj presvedčenie poslancov parlamentu, že je nevyhnutné urobiť zmenu v osobe generálneho prokurátora aj napriek nesúhlasu jedného z koaličných partnerov, napísal v komentároch.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články