18.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Verejnosť sa dozvie o pilotovaní dronov na seminároch v Trenčíne a Prešove

Odborné semináre o pilotovaní dronov a bezpečnom lietaní s nimi sa dozvie verejnosť na dvojici seminárov, ktoré pripravila Asociácia Mám Dron. Podujatia budú môcť záujemcovia navštíviť 20. mája na Fakulte špeciálnej techniky Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne a 27. mája na pôde Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v Prešove. TASR o tom informoval marketingový manažér asociácie Václav Michalčík.

„Edukačno-zážitkové podujatie s názvom Ako sa stať pilotom dronu a bezpečne lietať je cielené najmä na hobby pilotov dronov a všetkých fanúšikov bezpilotných technológií. Tí sa môžu tešiť nielen na zaujímavé prezentácie, ale aj na praktické ukážky profesionálnych dronov,“ uviedol Michalčík.

Vstup na semináre je podľa neho bezplatný, je však potrebné zaregistrovať sa na webstránke asociácie. Podujatia budú rozdelené na dopoludňajšiu teoretickú časť, ktorá začne o 9.30 h a popoludňajšie ukážky profesionálnych dronov.

Hlavnými témami teoretickej časti oboch seminárov budú aktuálne pravidlá používania dronov na Slovensku, postup a príprava na skúšky pre získanie licencie pilota na diaľku a predstavenie možností, ktoré dronový priemysel ponúka z hľadiska pracovných príležitostí. Účastníci sa tiež dozvedia o získavaní a spracovaní dát pre zefektívnenie činností v geodézii, kartografii, energetike či poľnohospodárstve. Popoludní partneri podujatia predstavia najväčšiu agrárnu oktokoptéru, profesionálne koptéry a drony s pevným krídlom určené na zber optických a termografických dát či dron určený na inštaláciu plašičov vtáctva na vedenia vysokého napätia.

Obe školy, kde sa semináre uskutočnia, sú partnermi a spoluorganizátormi podujatia.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x