18.1 C
Nitra
nedeľa, 23 júna, 2024

Prievidza: Mesto sa pripojilo ku kampani Do práce na bicykli

Mesto Prievidza sa i tento rok zapojilo do celonárodnej kampane Do práce na bicykli. Motivovať k dochádzaniu do práce na nemotorovom prostriedku chce i ďalších ľudí. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

„Po minuloročnom rekordnom ročníku Do práce na bicykli má mesto aj v roku 2023 ambíciu v projekte pokračovať a vytrvať v snahe, aby nielen jazda na bicykli, ale aj každodenný život v našom meste bol príjemnejší a zdravší,“ uviedol miestny koordinátor pre mesto Prievidza a referent dopravy mestského úradu Branislav Michalík.

Organizovaním súťaže by samospráva podľa neho rada pozitívne ovplyvnila jednotlivcov, organizácie a inštitúcie v prospech používania bicykla na krátke vzdialenosti. „Veríme, že postupne sa bude kampaň šíriť a z bicykla sa aj na Slovensku stane plnohodnotný dopravný prostriedok na presun po meste tak, ako je to v okolitých krajinách,“ skonštatoval.

Hlavným motívom desiateho ročníka kampane je Tvoja cesta, tvoja voľba! Prievidza je jednou z viac ako 60 samospráv, ktoré sa do nej zatiaľ zapojili. Registrácia je možná od 1. apríla až do 7. júna.

Vyhlasovateľom súťaže je Národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy SR. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x