8.7 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

VEDELI ste, že červená na semafore platí aj pre cyklistov?

Bratislavskí policajti zastavili cyklistu, ktorý na Pajštúnsku ulicu nerešpektoval červené svetlo na semafore. Policajtom tvrdil, že na červenú stáť nemusí. V tejto súvislosti polícia upozorňuje, že červená na semafore platí aj pre cyklistov a nezastavenie na signál „Stoj!“ je porušením právnych predpisov.
      Bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff priblížil, že cyklista po zastavení policajtom uviedol, že si nie je vedomý priestupku. „Tvrdil že ‚on na červenú stáť nemusí‘. Policajti tento priestupok na mieste zadokumentovali a cyklista bude oznámený príslušnému orgánu na ďalšie správne konanie,“ uviedol hovorca.
      Cyklistom preto polícia pripomína ustanovenie zákona o cestnej premávke, v zmysle ktorého nezastavenie na pokyn Stoj! dávaný policajtom alebo inou oprávnenou osobou, alebo na signál svetelného signalizačného zariadenia s červeným svetlom „Stoj!“ je považované za porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články