13.7 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

POZOR: Búrky sa dnes môžu vyskytnúť na celom Slovensku

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že počas piatka sa takmer na celom území Slovenska môžu vyskytnúť búrky. Vydal preto výstrahy prvého stupňa. Naďalej platí aj výstraha pred vysokými teplotami, a to na východe krajiny. Meteorológovia o tom informujú na svojom webe.
      Výstrahy pred búrkami platia pre všetky kraje do 18.00 h, s výnimkou Košického a Prešovského kraja, kde platí výstraha až do 21.00 h. SHMÚ upozorňuje aj na pravdepodobnosť búrok s krúpami. „S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu,“ píše ústav na svojom webe.
      Zároveň upozorňuje aj na možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov.
      Pre viaceré okresy Košického a Prešovského kraja vydal SHMÚ výstrahu pred vysokými teplotami. Tie môžu v tejto oblasti dosiahnuť ojedinele až 33 stupňov Celzia. Výstraha platí od 13.00 h do 18.00 h.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články