14.8 C
Nitra
piatok, 30 septembra, 2022

Matovič Ficovi: Že sa nehanbíte moralizovať, KRADLI ste 12 rokov

Vlády pod vedením šéfa Smeru-SD Roberta Fica rozkradli za 12 rokov miliardy eur, vytvorili megastroj korupcie, vydali vedenie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) do rúk mafie.

Vyhlásil to vicepremiér a líder OĽANO Igor Matovič počas diskusie v Národnej rade (NR) SR k pokusu o odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie. Ficovi odkázal, že urobí všetko pre to, aby sa nevrátil k moci. Opýtal sa ho tiež, či sa nehanbí moralizovať a ukazovať prstom na statočných vyšetrovateľov NAKA.
      Smer-SD zvolal schôdzu na odvolávanie Mikulca, pretože si myslí, že mal ovplyvňovať vyšetrovateľov NAKA. Matovič si zastal týchto vyšetrovateľov. Kritizoval Fica, že ich považuje za zločincov. Myslí si, že Fico chce svojím konaním odkázať desiatkam ľudí, ktorí sú vyšetrovaní zo zločinov, že sa vráti a postará sa o nich. „Urobíme všetko preto, aby sa mafia k moci viac nevrátila,“ skonštatoval a odporučil bývalým funkcionárom z čias Ficových vlád, aby začali svedčiť.

Fico urobil podľa Matoviča zo Slovenska obrovský nástroj megakorupcie, spomenul napríklad bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú, ktorá mala „za kabelky predávať rozsudky“. Líder OĽANO tiež Ficovi vyčítal, že vytvoril systém, v ktorom mohol niekto zabiť novinára za to, že sa mu nepáčia jeho články. „Že sa nehanbíte, vy tu idete moralizovať, vy tu idete niečo hovoriť,“ vyhlásil s tým, že Fico nemá žiadnu mieru sebareflexie.

Matovič Ficovi: Že sa nehanbíte moralizovať, KRADLI ste 12 rokov
Foto: Archív NN

„Kradli ste ako po nebohom. Ak by ste nekradli, mali by sme plné sýpky. Dostali sme do ruky vládu a riziko, že nebudeme mať na vyplatenie dôchodkov, takto ste spravovali tento štát,“ odkázal Matovič šéfovi Smeru-SD. „Namiesto toho, aby ste čakali, kým začne ďalší váš človek svedčiť proti vám, pokúšate sa lámať dejiny cez koleno,“ dodal s tým, že koalícia podľa neho dovládne. „Aj keď vyzeráme ako kozľa tri hodiny po pôrode, ktoré sa ledva drží na nohách, my to ustojíme,“ doplnil.
      Kritizoval tiež mienkotvorné médiá, že útočia na OĽANO, ktoré vyhralo voľby. Naznačuje, že by chceli mať v parlamente Progresívne Slovensko (PS), ktoré však vo voľbách neuspelo. Varuje, že ak by sa strany ako PS dostali do parlamentu, presadzovali by napríklad registrované partnerstvá a nedávali by dôraz na boj proti korupcii.

Nezaradený poslanec Erik Tomáš reagoval, že Matovičova reč ich len utvrdzuje v podozrení, že ťahá nitkami a ovplyvňuje prokuratúru a políciu v neprospech opozície. Jeho kolega Matúš Šutaj Eštok označil Matovičov prejav za slabý a veľmi nervózny.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články