26.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Bratislavská záchranka hľadá nových zamestnancov, zverejnila aj ich PLATY

Zdravotná záchranná služba (ZZS) Bratislava hľadá nových zamestnancov, zverejnila preto platy v organizácii. Záchranka má dlhodobo nedostatok zdravotníckeho personálu. TASR o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie Darina Schrenková.

Priemerný plat zdravotníckeho záchranára bol v organizácii v roku 2021 vo výške 2376 eur. V rovnakom roku bol priemerný plat lekára v ZZS Bratislava 4918 eur a priemerný plat vodiča ambulancie 1792 eur. „V Bratislavskom kraji, kde dlhodobo pociťujeme najväčší nedostatok kolegov, mali záchranári, aj vďaka príplatku za prácu v tomto kraji, vyjednanému v Kolektívnej zmluve organizácie, v minulom roku priemerný plat vo výške 2695 eur,“ doplnil riaditeľ ZZS Bratislava Michal Kováčik. 

Bratislavská záchranka hľadá nových zamestnancov, zverejnila aj ich PLATY
Ilustračné foto. Zdroj: youtube.com

Zdravotná záchranná služba Bratislava poskytuje zdravotnú starostlivosť pri ohrození zdravia a života v Banskobystrickom, Bratislavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. V minulom roku zasahovala v takmer 162.000 prípadoch. Uskutočňuje primárne aj sekundárne výjazdy medzi nemocničnými zariadeniami.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články