13.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Väčšinový vlastník FC Nitra Milan Lenčéš: Vystúpim pred poslancami a uvidím, kto si želá náš konkurz!

Nad FC Nitra sa sťahujú poriadne čierne mraky a vidina ich rozohnania je poriadne neistá. Ak sa nepodarí súčasnému lodivodovi a väčšinovému vlastníkovi 114-ročného klubu Milanovi Lenčéšovi presvedčiť poslancov, že FC Nitra smeruje k finančnej stabilite, bude s ním zle nedobre.

Zle nedobre najmä preto, že mesto Nitra a jeho dcérska spoločnosť Nitrianska investičná, s. r. o., podali na Okresnom súde v Nitre návrh na vyhlásenie konkurzu pre platobnú neschopnosť dlžníka. Mestu a Nitrianskej investičnej futbalový podľa ich zistení klub dlhuje viac ako 288-tisíc eur. Milan Lenčéš síce tomuto číslu veľmi neverí, napriek tomu chce ešte s mestskými poslancami o celej veci hovoriť. Či sa mu podarí niečo „uhrať“ ukáže už najbližšie, teda štvrtkové mestské zastupiteľstvo.

Kto podal návrh na konkurz? Hattas? Poslanci?

Verejne dostupné zdroje podľa nitrianskeho magistrátu hovoria aj o ďalších záväzkoch klubu. Finančnej správe SR dlží FC Nitra a. s. 109 541, 84 eur, Sociálnej poisťovni 17 567,10 eur a dlh má aj voči Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Mesto navyše dodáva, že proti FC Nitra je aktuálne vedených štrnásť rôznych exekučných konaní, vrátane exekúcie na návrh mesta. „Z verejne dostupnej účtovnej závierky klubu zostavenej k 31. 12. 2021 navyše vyplýva, že FC Nitra má záporné vlastné imanie vo výške mínus 990 493 eur, eviduje záporný výsledok hospodárenia minulých rokov vo výške mínus 2 500 293 eur, má záväzky vo výške 1 530 357 eur a jeho majetok dosahuje výšku iba 569 470 eur. Okrem uvedeného je všeobecne známe, že FC Nitra, má viacero záväzkov voči svojim bývalým hráčom a funkcionárom,“ konštatuje ďalej nitrianska radnica, podľa ktorej je tu platobná neschopnosť, riziko premlčania a tak je na rade konkurz.

Milan LENČÉŠ z FC NITRA: Som hrdý Nitrančan, záleží mi na tom, aby toto mesto malo znova kvalitný futbalový klub

„Aj ja som sa túto informáciu o konkurze dozvedel zo statusu Mesta Nitra na sociálnej sieti, navyše ma o tom informovalo aj veľa známych,“ priznáva Milan Lenčéš, ktorý však „flintu do žita“ ani zďaleka nehádže. „Vo štvrtok zasadá mestské zastupiteľstvo, na ktorom by som rád pred poslancami vystúpil a pokúsil sa ozrejmiť si celú situáciu,“ vysvetľuje väčšinový vlastník FC Nitra, ktorý sa podujal zachrániť klub pred úplným bankrotom. „Keďže to vyšlo ako informácia, že navrhujú konkurz na klub, preto chcem vedieť, či to prešlo mestským zastupiteľstvom. Keďže to zasadá vo štvrtok, tak potom kto dal ten návrh? Hattas?“ kladie zásadnú otázku Lenčéš. „On sa vo svojej hlave sám rozhodol? Kto teda ten návrh podal,“ pýta sa ďalej muž, ktorému záleží na osude 114-ročného a prvého profesionálneho futbalového klubu na Slovensku.

Vzlietne FC Nitra pod vedením Milana Lenčéša ako bájny Fénix, alebo skončí rovnako ako doteraz?

Žiadať budú vydokladovať všetky faktúry

My sme mali dohodnuté stretnutie so šéfmi poslaneckých klubov v zastupiteľstve, a to zhodou okolností v utorok o 14.30 hod na hlavnej tribúne štadióna ohľadom projektu Rozvoj a budúcnosť FC Nitra. Celé mi to preto pripadá účelové, pretože primátora Hattasa naň nikto nepozýval. On je totiž proti športu v Nitre. OK? Zatiaľ to nechávam tak a sústredím sa na vystúpenie pred mestskými poslancami na štvrtkovom riadnom rokovaní, kde sa, podľa mňa, rozhodne čo a ako ďalej,“ prízvukuje Lenčéš. V statuse sa však píše, že „Mesto Nitra a jeho dcérska spoločnosť Nitrianska investičná, s. r. o., podali na Okresnom súde v Nitre návrh na vyhlásenie konkurzu pre platobnú neschopnosť dlžníka“, takže návrh je už podaný.

FC Nitra zvoní umieračik. Mesto naň podalo na súd návrh na vyhlásenie konkurzu pre platobnú neschopnosť!

Ak teda už podali, tak potom to tak zrejme musí byť, lenže ja to určite nevzdám. K celej veci určite zaujmeme postoj po skončení mestského zastupiteľstva. V ňom je 31 poslancov a ja musím poznať ich postoj k tomuto problému. Ak 16 z nich zahlasuje NIE, tak ten zvyšok môže robiť čo chce, pretože matematika nepustí a rozhodne väčšina. Preto ja potrebujem vystúpiť v mestskom zastupiteľstve a povedať poslancom určité veci. Napríklad aj to, ako vznikli tie dlžoby. Veď to nie len tak, že si niekto napíše, že my máme dlžobu vo výške viac ako 288-tisíc eur. My žiadame od Nitrianskej investičnej už dlhší čas, aby nám vydokladovali všetky faktúry, aby sme vedeli, kde tá dlžoba vznikla. Nikto ale nevie, čo za tým je, a to ja na tom mestskom zastupiteľstve vytiahnem. Ja totiž presne viem, čo za tým je, a potom bude zaujímavé sledovať reakcie orgánov činných v trestnom konaní,“ zastrája sa Milan Lenčéš.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x