16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V ústave na výkon trestu v Dubnici nad Váhom spáchal samovraždu väzeň

V Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom spáchal samovraždu odsúdený väzeň. Následkom zranenia podľahol.

Podľa informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Monika Kacvinská, v utorok dopoludnia došlo v priestoroch spoločných spŕch v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Dubnici nad Váhom k samovražde 48-ročného odsúdeného.

„Odsúdený bol vo výkone trestu odňatia slobody pre spáchanie trestných činov nebezpečného vyhrážania. Bezprostredne po zistení tejto udalosti bola odsúdenému poskytnutá personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc,“ doplnila hovorkyňa.

Ako dodala, tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu, sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. O samovražde odsúdeného bol vyrozumený dozorový prokurátor.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie,“ doplnila Kacvinská.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x