25.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Za pokus o vraždu expartnerky v Skalici dostal Erik K. 20 rokov väzenia

Obžalovaný Erik K., ktorý vlani v Skalici bodol expartnerku nožom do hrudníka, dostal za pokus o úkladnú vraždu 20-ročný trest väzenia. Pondelkové rozhodnutie senátu banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o treste nie je právoplatné, obžalovaný sa odvolal. Rozhodovať bude Najvyšší súd SR. TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Obžalovaný na hlavnom pojednávaní urobil vyhlásenie o vine. „Súd po prečítaní listinných dôkazov ukončil dokazovanie, odzneli záverečné reči a bol vyhlásený rozsudok,“ priblížila hovorkyňa. Okrem pokusu o úkladnú vraždu súd uznal Erika K. vinným aj z prečinu porušovania domovej slobody. „Uložil mu úhrnný trest odňatia slobody v trvaní 20 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia,“ podotkla.

Ďalej mu súd uložil ochranný dohľad v trvaní tri roky, ako aj trest prepadnutia veci. „Rozhodnutie nie je právoplatné, obžalovaný podal odvolanie voči výroku o treste, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR,“ dodala hovorkyňa.

Medzi partnermi v minulosti podľa prokuratúry dochádzalo k častým nezhodám najmä pre nadmerné požívanie alkoholu obžalovaným. Najskôr sa mal expartnerke vyhrážať zabitím prostredníctvom textových správ. Potom podľa Úradu špeciálnej prokuratúry vyliezol na balkón, rozbil sklenenú výplň a vnikol do bytu. Poškodená s dvoma maloletými deťmi utiekla z bytu na ulicu, kde ich obvinený dobehol, napadol ju a bodol nožom do oblasti hrudníka. Dokonaniu skutku zabránili tri osoby, ktoré sa nachádzali v blízkosti miesta činu.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x