9.8 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

V tomto roku sa najviac predávala desaťdňová známka

 V  roku 2021 sa najviac predávala desaťdňová známka. Najväčší podiel na tržbách má však 365-dňová elektronická diaľničná známka (eDZ). Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).
      „Počas tohto roku sme predali 3,4 milióna kusov elektronických diaľničných známok. Spomedzi všetkých typov sa najviac predávala desaťdňová eDZ, doposiaľ sa jej predalo viac ako 1,7 milióna kusov,“ uviedla NDS.
      Celkové tržby z predaja e-známok dosiahli úroveň viac ako 70 miliónov eur, pričom na tržbách mal najväčší podiel predaj 365-dňovej e-známky: 47,77 %. Celkový podiel na tržbách ročnej eDZ je 22,77 %, a tržby z predaja desaťdňovej eDZ predstavovali 20,42 % podielu.

Predpredaj diaľničných známok platných na budúci rok spustila NDS 19. decembra. Od tohto dňa bolo predaných 6559 diaľničných známok s ročnou platnosťou a 728 kusov s 365-dňovou platnosťou.
      Platnosť ročnej e-známky je limitovaná kalendárnym rokom, platnosť 365-dňovej e-známky sa nevzťahuje na kalendárny rok, ale platí od dňa zakúpenia nasledujúcich 365 dní. Pri kúpe e-známky by tak mali byť motoristi pozorní, o ktorú z nich majú záujem, aby nedošlo k zámene typu.
      Aj v nasledujúcom roku majú motoristi k dispozícii ročnú a 365-dňovú známku za 50 eur, 30-dňovú známku za 14 eur a desaťdňovú známku za desať eur. Môžu si ju zakúpiť aj prostredníctvom internetového portálu www.eznamka.sk alebo pomocou mobilnej aplikácie eznamka.

„Motoristom odporúčame pri úhrade eDZ uviesť aj svoj e-mail alebo telefónne číslo, aby mohli byť upozornení na blížiaci sa koniec platnosti zakúpenej eDZ. Ak si nie ste istý, či máte kúpenú e-známku, odporúčame si pred cestou skontrolovať jej platnosť jednoducho cez portál https://eznamka.sk/sk“ dodala NDS.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, topspeed.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články