21.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V Prešove budú silvestrovské oslavy stáť zhruba 15-tisíc eur, čaká ich poriadna oslava

V meste Prešov sa po dvojročnej prestávke budú tento rok opäť konať silvestrovské oslavy. Súčasťou osláv bude okrem kultúrneho programu aj ohňostroj. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Terézia Rácová, celkové náklady na ich usporiadanie budú vo výške približne 15-tisíc eur, pričom náklady na pyrotechniku sú vo výške 3 500 eur.

Silvestrovské oslavy odštartujú na Hlavnej ulici v centre mesta o 21. hodine vystúpením skupiny Akustika. O hodinu neskôr sa predstaví ďalšia obľúbená domáca kapela Chiki liki tu-a. Od 23:15 bude pripravená bubnová šou Batida a Nový rok privítajú Prešovčania ohňostrojom, po ktorom bude nasledovať novoročný príhovor primátora mesta. O ďalšiu zábavu sa postará DJ Dlugosh. Usporiadateľom podujatia je mesto Prešov a kultúrne centrum Parku kultúry a oddychu v Prešove.

Ako informoval hovorca Dopravného podniku mesta Prešov Vladimír Tomek, z dôvodu konania koncoročných osláv bude v sobotu 31. decembra v čase od 21:00 do nedeľňajšej druhej hodiny rannej uzavretá Hlavná ulica pre dopravu. S tým súvisí aj zmena organizácie premávky mestskej hromadnej dopravy (MHD), keď trolejbusové linky 1,4,5 a 8 budú nahradené autobusmi a spolu s ostatnými autobusovými linkami budú premávať po obchádzkovej trase cez Štefánikovu, Okružnú a Remscheidskú ulicu. Všetky linky MHD na tejto obchádzkovej trase obslúžia zastávky MHD Okružná, Floriánova a Poliklinika.

Linka 21/23 pôjde po trase Fintice – Rázcestie Kúty – Šafárikova, cintorín – Fakultná nemocnica – Okružná – Levočská – Malý Šariš. Linka 23/21 pôjde po trase Malý Šariš – Levočská – Okružná – Grešova – Fakultná nemocnica – Rázcestie Kúty – Fintice. „Večerný spoločný rozjazd spojov s možnosťou vzájomného prestupu bude realizovaný o 22:22 na zastávke Okružná,“ doplnil Tomek. Zároveň upozornil, že v sobotu 31. decembra budú odstavené automaty na cestovné lístky v celej sieti MHD. „Cestujúcim preto odporúčame zakúpiť si cestovné lístky vopred, alebo využiť službu SMS cestovný lístok,“ dodal hovorca dopravného podniku.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články