17 C
Nitra
nedeľa, 4 júna, 2023

Silvester v Ružomberku bude pokojnejší, v meste platí celoročný zákaz používania pyrotechniky

Tohtoročná silvestrovská noc bude v Ružomberku podstatne pokojnejšia ako v minulých rokoch. Dôvodom je prijaté všeobecne záväzné nariadenie mesta o celoročnom zákaze používania pyrotechniky všetkých kategórií, vrátane ohňostrojov.

Podľa primátora Ľubomíra Kubáňa už celoročné zákazy pyrotechniky nie sú v slovenských mestách ničím ojedinelým. „Mnohé mestá pristúpili k celoročnej regulácii či k úplnému zákazu. Každoročne sme totiž svedkami mnohých zranení, ktoré neodborné používanie pyrotechnických výrobkov prináša. Na hluk z delobuchov a petárd zle reagujú domáce zvieratá,“ poznamenal Kubáň.

Zároveň upozornil, že mestská polícia môže použitie zábavnej pyrotechniky považovať za priestupok, za ktorý páchateľovi hrozí pokuta vo výške závislej od rozsahu priestupku. „Policajti síce nemôžu byť všade, ale vždy bude na každom jednom z nás, ako sa k dodržiavaniu mestských nariadení postavíme,“ vyzval k ohľaduplnosti ružomberský primátor.

Pre zákaz pyrotechniky nebude ohňostroj ani súčasťou mestskej rozlúčky so starým rokom. Ružomberčania budú môcť privítať nový rok 2023 na spoločnom podujatí, ktoré sa v Parku Š. N. Hýroša začína o 23:00.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x