12 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

V pondelok by sa mal začať súdny proces s guvernérom NBS Petrom K.

Súdny proces s guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) Petrom K., ktorý čelí podozreniam z podplácania, by sa mal začať na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v pondelok 3. júla. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal obžalobu na guvernéra NBS a exministra financií Petra K. pre trestný čin podplácania. „Obžaloba sa týka podozrenia z korupčnej trestnej činnosti v súvislosti s daňovými kontrolami voči viacerým obchodným spoločnostiam,“ informovala prokuratúra po februárovom podaní obžaloby.

Samosudca ŠTS zatiaľ nariadil v tomto prípade päť termínov hlavného pojednávania. Okrem pondelka by sa malo pojednávať aj v utorok 4. júla, potom 20. júla a nariadené sú aj dva septembrové termíny. Guvernéra NBS opätovne obvinili z prečinu podplácania vlani na jeseň. Predtým mu obvinenie zrušila Generálna prokuratúra (GP) SR.

V apríli vydal sudca ŠTS trestný rozkaz, ktorým Petra K. neprávoplatne uznal za vinného z podplácania a uložil mu peňažný trest vo výške 100.000 eur. Keďže prokuratúra aj Peter K. podali proti trestnému rozkazu odpor, uskutoční sa hlavné pojednávanie. Guvernér NBS vinu odmieta.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x