12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Futbaloví priaznivci pozor! Podvodníci už spustili „predaj lístkov“ na Portugalsko

Pre slovenskú futbalovú verejnosť je domáci zápas s Portugalskom zrejme súbojom roka. Ak chcú Slováci reálne pomýšľať na budúcoročné Majstrovstvá Európy, musia s Portugalskom uhrať čo najlepší výsledok.  

Lenže tak, ako sa na toto stretnutie pripravujú futbalisti či fanúšikovia, tak sa naň pripravili aj podvodníci, ktorí sa chcú obohatiť na „predaji“ vstupeniek, ktoré však nemajú. Aj preto polícia v statuse varuje verejnosť, aby si na kúpu u takýchto ľudí dávali pozor a lístky radšej kupovali cez overené portály.

Prvé dva prípady podvodu sú už známe

Podvodníci podľa polície už spustili vlastnú vlnu predaja vstupeniek na domáci futbalový zápas s Portugalskom, ktorý sa bude hrať na bratislavskom Tehelnom poli 8. septembra, a po zrealizovaní platby sa s nimi už nedá spojiť. „Našu futbalovú reprezentáciu čaká v septembri dôležitý zápas a podvodníci už vo veľkom zverejňujú na bazároch ponuky s predajom vstupeniek. Zaplatiť im môžete, ale lístkov sa nedočkáte,“ informuje bratislavská krajská polícia, podľa ktorej policajti druhého bratislavského obvodu už zaznamenali prvé prípady podvodných konaní, keď poškodených zaujala na bazári zverejnená ponuka lístkov na uvedený futbalový zápas.

Topoľčany: Polícia upozorňuje na pribúdajúce podvody s kryptomenami

„V prvom prípade poškodená telefonicky komunikovala s podvodníkom, ktorému zaslala za dve vstupenky 180 eur. Po odoslaní peňazí jej predajca napísal, že ešte pred zaslaním lístkov musí vybaviť na nich prepis mien. Poškodená sa však lístkov nedočkala. S kúpou lístkov podobne dopadol aj 37-ročný muž z Bratislavy. Ten chcel kúpiť vstupenky pre 4 osoby, a tak sa s podvodníkom dohodol na cene 356 eur, ktoré zaslal na dohodnutý bankový účet. Neznámy muž po zrealizovaní platby prestal s poškodeným komunikovať,“ opísala polícia dva prípady podvodov, a aj preto verejnosti odporúča, aby si fanúšikovia vstupenky nakupovali predovšetkým cez overené portály na predaj lístkov na športové a kultúrne podujatia a nedali sa zlákať nízkymi cenami na bazároch.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x