17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

V parlamente menia hlasovací systém, rekonštrukcia má trvať do septembra

V budove parlamentu sa po 20 rokoch mení hlasovací systém. Rekonštrukcia sa už začala, potrvá aj počas leta. Informoval o tom predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina). Aj to je podľa neho dôvod, prečo má byť v septembri už len slávnostná schôdza pri príležitosti Dňa Ústavy SR v historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave. Počas uplynulého týždňa došlo k výpadku webu parlamentu, príčinou podľa Kollára boli práce na výmene systému.

„Vysúťažený je nový systém. Predpríprava sa už začala montovať, preto nám občas vypadne elektrina, web,“ ozrejmil novinárom Kollár s tým, že sa pripravuje 20 kilometrov nových káblov. Technológia s novými displejmi sa má montovať na prelome augusta a septembra. Riadna schôdza by sa podľa neho nedala technicky zvládnuť. V prípade zvolania mimoriadnej schôdze počas prebiehajúcej rekonštrukcie by hlasovanie nemalo byť problémom. Kollár dodal, že pri jednom či dvoch bodoch programu sa dá hlasovať aj rukami.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x