19.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

V okrese Nové Zámky zahynulo pri dopravných nehodách tento rok 17 ľudí

Od začiatku tohto roka prišlo na území okresu Nové Zámky k 11 dopravným nehodám, pri ktorých vyhaslo až 17 ľudských životov. V rovnakom období minulého roka to boli tri obete. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Nitre na sociálnej sieti.

Naposledy vyhasol život vodiča v piatok (17. 12.). „Tragická dopravná nehoda sa stala na ceste medzi Tvrdošovcami a Novými Zámkami. Vodič nákladného vozidla z doposiaľ nezistených príčin nezvládol riadenie a prevrátil sa. Privolaní záchranári už len konštatovali smrť 46-ročného vodiča,“ uviedla polícia.

Najtragickejšia nehoda v okrese Nové Zámky sa stala v tomto roku 29. septembra, keď v katastri obce Zemné prišli o život štyria ľudia. „Nehoda sa stala na ceste medzi obcami Neded a Dedina Mládeže. Ďalších šesť osôb sa zranilo. Pri dopravnej nehode došlo k zrážke troch osobných áut a kamióna,“ informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Nových Zámkoch z dôvodu zlepšenia situácie vynakladajú úsilie na zabezpečenie bezpečnosti na cestách. „Ide o formu zvýšeného dohľadu, pravidelným vykonávaním okresných osobitných kontrol zameraných na hlavné príčiny dopravných nehôd, ako aj preventívnym pôsobením na účastníkov cestnej premávky využitím maximálneho počtu síl a technických prostriedkov,“ doplnila polícia.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články