9.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

V Nitre a v Šali prebehla razia proti nelegálnym kvízomatom

Úrad pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) zasahuje v Nitre a Šali, kde z miestnych podnikov opätovne odstraňuje nelegálne kvízomaty. Podľa úradu ide o prevádzky, ktoré sú dobre známe z predchádzajúcich razií. „Stojí za nimi majiteľ viacerých nelegálnych herní vo Vrábľoch, v Šali či Galante, v ktorých prebehli zásahy na jeseň minulého roka,“ informoval úrad.
      Podľa slov generálneho riaditeľa ÚRHH Petra Andrišina sa majiteľ podnikov stále nepoučil. „Neustále ponúka miestnym obyvateľom hry na takzvaných kvízomatoch. Neodradilo ho ani to, že úrad mu v jeho prevádzkach zapečatil vlani dokopy už viac ako 60 zariadení a pravidelne, aj prostredníctvom médií, informoval, že akcie úradu v boji proti kvízomatom nekončia,“ uviedol Andrišin.
      Razii, ktorá aktuálne prebieha v spolupráci s Finančnou správou SR, predchádzala vyhľadávacia činnosť, v rámci ktorej pracovníci úradu kontrolovali počas uplynulých týždňov viaceré prevádzky v kraji. „Cieľom bolo overiť si, či v tunajších podnikoch nedošlo k opätovnému spusteniu hrania nelegálnych hazardných hier. Toto podozrenie sa nám potvrdilo, v podnikoch v Nitre a Šali sme zaznamenali 14 kusov kvízomatov, medzi inými aj jeden nový typ stroja,“ skonštatoval Andrišin.
      Úrad navyše zistil, že v miestnych podnikoch sa už nenachádzali stroje, ktoré boli zapečatené počas predchádzajúcich akcií, čím došlo zo strany majiteľa týchto prevádzok k mareniu výkonu dozoru. ÚRHH začal s opätovnou aktívnou dozornou činnosťou zameranou na kvízomaty po májovom otvorení barov a pohostinných zariadení. „Situáciu v krajoch plánujeme monitorovať aj naďalej a v prípade potreby opäť podnikneme kroky na odstránenie zariadení s nelegálnymi hazardnými hrami z trhu,“ dodal Andrišin.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články