28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

V najzaočkovanejšej krajine EÚ sa dnes konal najväčší protest proti pandemickým opatreniam

Na Malte sa konal v nedeľu doposiaľ najväčší protest proti pandemickým opatreniam. V metropole Valletta pochodovali stovky ľudí, ktorí protestovali proti novým opatreniam, na základe ktorých môžu reštaurácie, bary, fitnescentrá a ďalšie prevádzky navštevovať iba ľudia s platným covidpasom, informovala agentúra Reuters.
      

Nedeľňajší protest zorganizovala skupina malých politických strán. Avšak nové opatrenia, ktoré vstúpia do platnosti v pondelok, kritizuje aj najväčšia opozičná strana Národná strana (NP), podľa ktorej opatrenia narúšajú rovnováhu medzi verejným zdravím a slobodou ľudí, a to najmä preto, že na Malte je zaočkovaný dostatočný počet občanov.
      

V najzaočkovanejšej krajine EÚ sa dnes konal najväčší protest proti pandemickým opatreniam
Protest na Malte, zdroj: timesofmalta.com

Za nové opatrenia vystúpil maltský minister zdravotníctva Chris Fearne, podľa ktorého sú potrebné na boj proti koronavírusovému variantu omikron. Ten je v súčasnosti zodpovedný za vyše 90 percent nových prípadov nákazy.

Režimy rozhodujúce o správnosti názoru sú nacistické a komunistické, už sme ich zažili, píše Krajniak
      

Mnohí účastníci nedeľňajších protestov kričali heslá ako „sloboda“ a „žiadne green passy“, alebo niesli transparenty, na ktorých stálo „Je toto naozaj o zdraví?“, či „moje telo nevlastní štát“. Väčšina demonštrantov však mala počas protestu nasadené rúška, pričom polícia ľudí, ktorí rúška nemali, upozorňovala.

Ladislav Matyinko (Hovorme spolu): Návrat k totalite je zrkadlom doby, v ktorej žijeme
      

Malta je pritom jednou z krajín Európskej únie s najvyššou mierou zaočkovanosti proti koronavírusu. Zaočkovaných je približne 95 percent maltskej populácie a do nedele boli treťou posilňujúcou dávkou zaočkované až tri štvrtiny obyvateľstva, vyplýva z údajov maltského ministerstva zdravotníctva.

Viete, prečo nechcú uznávať protilátky po covide? Tu je neuveriteľná odpoveď
      

Od začiatku pandémie zaznamenali na Malte 502 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19. Denný počet nových prípadov dosiahol svoj vrchol 29. decembra, keď v krajine pribudlo 1337 novonakazených. Odvtedy počet nových infekcií klesá, pričom v nedeľu Malta zaznamenala 301 nových prípadov nákazy koronavírusom a dve súvisiace úmrtia, píše Reuters. 

Zdroj: TASR           

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články