12 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

V Múzeu kysuckej dediny predstavia dobrovoľní hasiči techniku, uniformy aj zásahy

V Múzeu kysuckej dediny v Novej Bystrici-Vychylovke predstavia v nedeľu (29. 8.) dobrovoľní hasiči techniku, uniformy aj zásahovú činnosť na podujatí Hasičská nedeľa.
      Podľa Miroslavy Jančulovej z Kysuckého múzea v Čadci bude nosným prvkom podujatia výstava techniky hasičských zborov z celej Bystrickej doliny. „Návštevníkov budú sprevádzať odborníci, ktorí ponúknu zaujímavý výklad a odpovedia na všetky zvedavé otázky. Keďže ide o záver prázdnin, hasiči pripravili pre deti prekvapenie v podobe penovej šou. Preto upozorňujeme rodičov, aby si na výlet pribalili aj náhradné oblečenie,“ uviedla Jančulová.
      Doplnila, že pre rodičov s deťmi sú k dispozícii aj jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici, výstava Drotári a drotárstvo, výstava Vlaky s vôňou dreva, doplnená o makety elektrických vláčikov a detský kútik. „Vzhľadom na vývoj pandémie sa môžu meniť pravidlá pre pobyt viacerých osôb v interiéroch a exteriéroch. Preto prosíme návštevníkov, aby sledovali nariadenia príslušných autorít aj našu webstránku,“ dodala Jančulová.

Zdroj: TASR

Foto: kamilka.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články