9.1 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Trenčianske Teplice: Kultúrne leto vyvrcholí umeleckým festivalom Art In Park

Hudobné koncerty, filmy pod holým nebom a ďalšie sprievodné aktivity ponúkne šiesty ročník umeleckého festivalu Art In Park v Kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach (27. – 29. 8.). Festival bude vyvrcholením tohtoročného Kultúrneho leta v kúpeľnom mestečku.
      Ako informovala PR manažérka festivalu Anna Salvová, filmovým ťahákom bude snímka Muž so zajačími ušami, v ktorej režisér Martin Šulík opäť spojil sily so svojím dlhoročným spolupracovníkom a scenáristom Marekom Leščákom, kameramanom Martinom Štrbom a producentom Rudom Biermannom. Pod holým nebom si budú môcť návštevníci festivalu vychutnať i novú českú komédiu Prvok, Šampón, Tečka a Karel od režiséra Patrika Hartla, ktorý je takisto autorom scenára a predlohy – rovnomennej knihy.
      Fanúšikovia slovenskej hudby sa už v piatok (27. 8.) môžu tešiť na slovenskú indie popovú skupinu Lavagance, večer bude hlavné pódium patriť kapele Korben Dallas. Chill-out zónu v parku medzitým ovládne DJ Stanley White. Sobotnú (28. 8.) hudobnú nádielku odštartuje skupina Puding pani Elvisovej, večer bude patriť slovenskej alternatívno-rockovej kapele Bad Karma Boy.
      „Na festivale Art In Park si už tradične prídu na svoje i najmenší návštevníci. V sobotu si môžu pozrieť detské divadelné predstavenie Vesmíro v podaní Divadla SpozaVoza, ktoré pripraví pre deti aj divadelný workshop. Nedeľné (29. 8.) dopoludnie bude patriť predstaveniu Janko a Marienka, s ktorým vystúpi Divadlo zo šuflíka. Na popoludnie je pripravený tkáčsky workshop, ako aj čítačka v podaní Braňa Jobusa. Sprievodné podujatia doplní aj obľúbený market,“ doplnila Salvová.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články