12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

V Chorvátsku chcú zákonom zatvoriť v nedeľu a počas sviatkov obchody

Chorvátska vláda predložila parlamentu návrh zákona, ktorý zavádza obmedzenia vzťahujúce sa na otváracie hodiny obchodov. Tie by mali byť po väčšinu nedieľ a sviatkov zatvorené. TASR o tom informuje na základe správy agentúry APA.

Vláda tento návrh predložila vo štvrtok 23. februára a musí ho ešte schváliť parlament. Do platnosti by mal vstúpiť 1. júla. Obchody by podľa tejto legislatívy mohli byť otvorené len počas šestnástich nedieľ v roku. Obchodníci si týchto 16 nedieľ budú môcť slobodne vybrať, uviedli chorvátske médiá.

Nemci sa obávajú vysokej inflácie: Rastúce CENY ich dostávajú do FINANČNÝCH ťažkostí!

Tieto obmedzenia sa nebudú týkať obchodov nachádzajúcich sa v priestoroch železničných a autobusových staníc, letísk, prístavov, lodí, čerpacích staníc, kempingov, nemocníc, hotelov a kultúrnych inštitúcií. Výnimky sa vzťahujú aj na trhy a rodinné farmy a trafiky budú môcť byť v nedeľu a počas sviatkov otvorené od 7.00 do 13.00 h.

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič považuje zákon o 16 pracovných nedeliach za vyvážený. „Verím, že to zvýši práva zamestnancov a zlepší rodinný život,“ uviedol.

(tasr, freepik Dubrovník)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x