23.7 C
Nitra
pondelok, 15 apríla, 2024

Už sa to blíži: Vyvrcholením Nitrianskych fašiangov bude veľký sprievod mestom

Tradičný jarmok a kultúrny program ponúknu aj tento rok Nitrianske fašiangy. Ako informoval mestský úrad, konať sa budú 18. februára na Svätoplukovom námestí.

Jarmok sa začne už o 11.00 h. „Svoje výrobky na ňom budú prezentovať a predávať ľudovo-umeleckí remeselníci z celého Slovenska. Ponúkne tiež fašiangové pochúťky a špeciality,“ uviedli organizátori. Súčasťou podujatia bude aj sprievodný kultúrny program. Vystúpia na ňom folklórne súbory, spevácke a hudobné skupiny. Znieť bude aj flašinet herca a flašinetára Ivana Gontka, pripravený je tiež fašiangový koncert Teátra Komika či autogramiáda nitrianskych hokejistov.

Nezabudnite na termín prihlásenia do súťaže VÝTVARNÉ SPEKTRUM

Vyvrcholením dňa bude fašiangový sprievod, v ktorom budú bubeníci z Campana Batucada, mažoretky I.NIMA, študentské divadlo VYDI, folklórne súbory a ďalší účastníci. „Záver programu bude patriť tradičnému pochovávaniu basy,“ doplnili organizátori.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x