15.4 C
Nitra
streda, 10 apríla, 2024

NSK má nového krajského lekára. Je ním ŠPIČKOVÝ neurochirurg, ktorý sa zaslúžil o rozvoj spondylochirurgie

Nitriansky samosprávny kraj má nového Lekára NSK, prof. MUDr. Bruna Rudinského, CSc.

NSK má nového krajského lekára. Je ním ŠPIČKOVÝ neurochirurg, ktorý sa zaslúžil o rozvoj spondylochirurgie
Branislav Becík a nový lekár NSK prof. Bruno Rudinský

„Ambulantný sektor a lekárska starostlivosť pre obyvateľov má byť Nitrianskym samosprávnym krajom zabezpečená na najvyššej úrovni. Ich zdravie a zabezpečenie zdravotnej starostlivosti bude mojou pracovnou prioritou pre NSK,“ vyjadril svoje smerovanie nový lekár NSK.

NSK má nového krajského lekára. Je ním ŠPIČKOVÝ neurochirurg, ktorý sa zaslúžil o rozvoj spondylochirurgie
Nový lekár NSK prof. Bruno Rudinský

Prof. MUDr. Bruno Rudinský, CSc., vedúci lekár Neurocentra NÚDCH sa neurokybernetike sa venoval už počas štúdia na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, uvádza mediweb.sk. Pacienti ho poznajú najmä z pôsobenia v Neurocentre Národného ústavu detských chorôb, na pracovisku zameranom na komplexnú diagnostiku a liečbu úrazov a ochorení centrálnej a periférnej nervovej sústavy vrátane ochorení podporných štruktúr, lebky a miechy.

Vo svojej profesionálnej praxi pracoval vo viacerých vedúcich pozíciách a viedol kolektív, ktorý prvý ako na Slovensku začal robiť endoskopické operácie hypofýzy. Zaslúžil sa o rozvoj spondylochirurgie, problematiku chirurgickej liečby ochorení chrbtice a v rámci nej sa špecializoval na implantáty, náhrady platničiek a systémy na spevnenie chrbtice. Prof. Rudinský patril tiež k zakladateľom a dlhoročným vedúcim Neurochirurgickej kliniky FNsP Nové Zámky, ktorá vznikla v roku 1993. Veľkou mierou sa pričinil o to, že toto pracovisko sa postupne stalo jedným z najvyhľadávanejších na Slovensku.

(nn)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

5 1 hlas
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x