15.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

USA majú zásadný záujem mať pod kontrolou všetky oceány sveta. To zatiaľ nikto nedokázal, prezradil George Friedman (VIDEO)

Na to, čo sa deje v súčasnosti na Ukrajine, upozorňovali Američania už skôr. Ba predpovedali aj dátumy, kedy Rusko napadne nášho východného suseda. Je ale zrejmé že to, čo sa teraz deje, na Ukrajine najviac vyhovuje práve USA.

Mnohí politici napriek Európskou úniou sa stavajú do jedného šíku na stranu Ukrajincov a proti Rusku vymýšľajú rozličné obmedzenia a blokády. Komu to ale vyhovuje? Slovákom a ani obyčajným obyvateľom EÚ určite nie, pretože tí si siahnu ešte hlbšie do svojich peňaženiek ako doteraz. A USA dosiahne svoj cieľ – destabilizovať Európu. Že je to nezmysel? Na prvý pohľad možno áno, ale ak si vypočujete video, ktoré v statuse na svojom profile zverejnila šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová, tak určite pochopíte.

Neexistuje jednotná Európa s ktorou by USA mohli mať nejaký vzťah

Expolitička a exnárodniarka Belousovová odporúča pozrieť si video aj preto, lebo tam bežní ľudia určite nájdu odpovede na mnohé otázky súvisiace s tým, čo sa teraz na Ukrajine deje. Absolútne vyčerpávajú, ale aj jasné zdôvodnenie toho ponúka George Friedman, americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť. Okrem iného i zakladateľ súkromnej spravodajskej agentúry Stratfor, ktorá je niečo ako GLOBSEC na Slovensku. „Neexistuje krajina, ktorá by bola večne mierumilovná. Platí to aj pre USA, ktoré viedla veľa vojen,“ hovorí v úvode Friedman, ktorý vzápätí zacieľuje svoju pozornosť na Európu pričom dodáva, že Amerika už teraz nemá s Európou žiadny vzťah. „Neexistuje jednotná Európa s ktorou by sme mohli mať nejaký vzťah,“ konštatuje stroho americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť, podľa ktorého je prvotným záujmom USA vzťah Nemecka s Ruskom.

„Pretože ich jednota je pre nás jedinou hrozbou. Preto sa musíme uistiť, že k takému spojeniu nedôjde,“ vysvetľuje Friedman a dodáva, že pre Ukrajincov sú krajinou, ktorá im pomôže, USA. Pri ďalších jeho slovách o tom, že USA budú do krajín blízko Ukrajiny dodávať zbrane sa musí zaraziť každý rozumne a mierovo zmýšľajúci človek: „NATO musí mať 100% hlasov a ktorákoľvek krajina môže potom vetovať čokoľvek. Trik je v tom, že USA sú pripravené vybudovať „sanitárny koridor“ okolo Ruska. Rusko si je toho vedomé a verí, že USA chcú rozbiť Ruskú federáciu,“ pridáva Friedman, podľa ktorého v Európe nie je žiadna jednota. „USA majú zásadný záujem mať pod kontrolou všetky oceány sveta. To zatiaľ nikto nedokázal. Vďaka tomu môžeme napádať ľudí, zatiaľ čo oni nás napadnúť nemôžu. To je moc úžasná vec. Udržať si kontrolu,“ šokuje americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť.

Volodymyr Zelenskyj: Konflikt s Ruskom by znamenal VOJNU v Európe v plnom rozsahu

Otázkou, pre ktorú nemajú zatiaľ v USA odpoveď je, čo urobí Nemecko

„Udržať si kontrolu nad oceánmi a vesmírom je základom našej moci. Najlepší spôsob ako poraziť nepriateľskú flotilu je zabrániť jej výstavbe,“ pokračuje v šokujúcich slovách Friedman, ktorý odporúča viesť takú politiku, akú viedol prezident Ronald Reagan proti Iránu a Iraku. Sponzoroval obidve krajiny a tak zaistil, že nepôjdu proti USA. „Je to cynické, určite nie morálne, ale funguje to,“ priznáva americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť, ktorý uviedol aj niekoľko svojich „argumentov“, pre ktoré musia zostať Rusi na Ukrajine. Otázkou, pre ktorú nemajú zatiaľ v USA odpoveď je, čo urobí Nemecko, ktoré je vraj vo veľmi špekulatívnej pozícii. Podľa Friedmana majú Nemci veľmi zložitý vzťah k Rusom a sami nevedia čo majú robiť.

„Pre USA je praveká obava z nemeckého kapitálu, nemeckej technológie, ruské prírodné zdroje a ruská pracovná sila ako jediná kombinácia, ktorá po pekelné storočia straší USA. USA už vyložili karty na stôl. Je to čiara medzi Baltom k Čiernemu moru. Rusi majú karty stále na stole. Musia mať aspoň neutrálnu Ukrajinu,“ konštatuje ďalej americký spravodajský expert a odborník na národnú bezpečnosť. Nemci sa podľa Friedmana ešte nerozhodli.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články