18.1 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Remišová to opäť zabila. Neuveríte, čím chce sankcionovať Rusko. A Slováci sa pri jej nápade chytajú za bruchá a ťukajú si na čelo

Inváziu ruských vojsk a útok na Ukrajinu odsúdili už mnohí politici. A to nielen u nás na Slovensku, ale naprieč celým svetom. V médiách sa objavujú stále nové a nové sankcie, ktoré sú proti Rusku navrhované, ale nápad ako „poškodiť“ Rusku, ktorý sa zrodil v hlave našej ministerky, je ozaj „geniálny“.

Sankcie voči Rusku za jeho agresívny vpád na ukrajinské územie majú byť podľa politikov tvrdé a razantné. Slovákov však trápia aj ich dopady na nich samotných, pretože si uvedomujú, že to môže mať za následok ďalšie zvýšenie cien energií, PHM a teda aj ostatného tovaru. Po vzore Richarda Sulíka prišla v statuse s geniálnym návrhom ako „poškodiť“ Rusku ministerka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Keby jej nápad nebolo úsmevný, tak by bol skôr pre psychiatra, za ktorým ju posielajú aj mnohí Slováci.

Preto dnes vypínam plynové kúrenie v našom byte

Remišová to opäť zabila. Neuveríte, čím chce sankcionovať Rusko. A Slováci sa pri jej nápade chytajú za bruchá a ťukajú si na čelo
Nápad hodný skutočného génia. Zdroj: FB / Veronika Remišová.

„Sme proti zvrátenej vojne, proti nezmyselnému utrpeniu a zabíjaniu ľudí,“ píše v úvode Veronika Remišová v kontexte toho, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu. „Ukrajinu, ktorá má neporovnateľne slabšiu a zle vybavenú armádu a pre Rusko nepredstavovala absolútne žiadnu hrozbu. Ľudia na Ukrajine chceli iba pokojne pracovať pre svoje rodiny a svoju vlasť a zachovať si slobodu. Takýto barbarský útok bol v našom regióne naposledy pred 80 rokmi, keď Hitler napadol Československo a neskôr celú Európu,“ vrátila sa do minulosti šéfka Za ľudí aby vzápätí dodala, že Rusko sa vyhráža Európe aj celému svetu, že zlomí naše odmietanie agresie voči Ukrajine vysokými cenami ropy a plynu, ktoré poškodia hospodárstvo. „My musíme ukázať, že náš ideál mieru a vzájomnej spolupráce napriek krivdám z minulosti je silnejší ako agresia a zotročovanie iných národov,“ vyzýva Remišová.

Remišová opäť perlila, podala si ju Laššáková. A komentáre Slovákov ju nešetrili tiež!

„Aby sme zmiernili ďalší rast cien energií a nepodľahli vydieraniu zo strany Ruska, musíme výrazne znížiť spotrebu ropy a plynu. Každý z nás môže prispieť, najdôležitejší je postoj ľudí v Európe, ale trh s energiami je globálny a solidaritu s utrpením ľudí na Ukrajine môže vyjadriť každý,“ konštatuje naša ministerka a podpredsedníčka vlády, ktorá predkladá aj svoj „geniálny“ plán ako „poškodiť“ Rusku. „Preto dnes vypínam plynové kúrenie v našom byte. Áno, bude nám možno trochu zima. Ale aj naše deti chcú aspoň takto prejaviť solidaritu s deťmi na Ukrajine, ktoré sa nemajú kde skryť pred mrazom, pretože ruskí vojaci zničili ich detské izby a sny a zabili ich otcov. Nie každý si môže dovoliť kúrenie vypnúť, ale každý z nás môže znížiť teplotu, namiesto auta ísť verejnou dopravou, spotrebúvať menej energií. Teraz je čas, aby Európa vyjadrila solidaritu s utrpením ľudí na Ukrajine,“ prezradila Veronika Remišová ako chce „ohroziť“ Rusko a jeho ekonomiku za to, že zaútočilo na Ukrajinu.

Toto myslí Remišová vážne? Takýto list generálnemu prokurátorovi? Hanba na sto rokov

Vaše vyjadrenie je hodné žiaka 3.B v pomocnej škole

Svojím „skvelým“ nápadom ministerka a šéfka strany Veronika Remišová spustila lavínu diskusných príspevkov, v ktorých ju mnohí ľudia vysmiali. „Určite v Moskve čakajú len na to, kým na Slovensku domácnosti vypnú plynové kúrenie. Putin v momente stiahne tanky… och! Namiesto vyvolávania umelých akcií radšej začnite riešiť to, akú pomoc poskytneme ukrajinským občanom, ktorí budú utekať aj ku nám. Inak bola by som zvedavá, či by ste doma deťom vypínali plyn aj v decembri…,“ napísala jej Veronika Mehaidly Kostelníková. „Vypnúť kúrenie je skutočne skvelý nápad! Toto detinské gesto mohlo napadnúť iba vás. Je mi už dávno jasné že váš intelekt kolíše na nízkych hodnotách… ale neprestávate ma udivovať zas a stále,“ smeje sa Pavol Ujvári. „Nemala by toto riešiť sociálka? Predsa len vymývať detské hlavy, držať ich v zime. A nepúšťajte ani vodu a nesplachujte, i keď sa to na prvý pohľad nezdá, tiež to súvisí s vašou domácou revolúciou,“ zamýšľa sa Ma Oli.

„Práve v týchto ťažkých chvíľach buďte dospelá. Je to smiešne. Vy, ako ministerka, ste smiešna s tým vypnutím plynu u vás. To je všetko, čo viete, vedeli ste robiť ako ministerka? Ak áno, tak je to rada pre domáce pani, že?“ pýta sa Mária Lovas. „Pani Remišová skúste zmeniť dealera. Lebo tento matroš čo beriete sa neprejavuje najlepšie. Lebo to, že vypnete plynové kúrenie vám za prvé čo pomôže? A za druhé, ako to pomôže im? Takéto reči sú hodné možno 15-ročného dievčaťa a nie ženy v parlamente,“ odkazuje Adriana Laciková. „Vaše vyjadrenie je hodné žiaka 3.B v pomocnej škole. Ako politik a vicepremiérka na protest proti invázii ruskej armády si vypnete plyn? Bože, prečo trestáš tento národ takouto zberbou. Pošlite Putinovi tento otvorený list, veď rád si prečíta vyhrážky typu ja nekúrim. Myslím, že sa z chuti zasmeje tak ako par stotisíc občanov tejto krajiny, ktorú síce nezasiahla vojna, ale banda kvázi politikov. A je to cítiť,“ pridal sa Peter Strižinec. „Veronika, po prečítaní posledného odseku som už načisto presvedčený, že potrebuješ odborného lekára. Držím palce,“ skonštatoval Peter Augustín.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články