30.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Ukrajinský námorník potopil ruskému oligarchovi jeho miliónovú jachtu. Neuveríte, čo s ním španielsky sudca urobil (VIDEO)

Veľké Rusko síce napadlo „malú“ Ukrajinu, no jej ľud sa už piaty deň hrdinsky bráni. Ukrajinci však nebojujú proti ruským agresorom iba vo svojej vlasti, ale všade tam, kde sa len dá. Forma ich vzdoru je pritom rôznorodá.

Veľmi zaujímavý spôsob ako ublížiť nenávidenému Rusovi si zvolil istý ukrajinský námorník plaviaci sa na luxusnej jachte generálneho riaditeľa Rosoboronexportu. Ako píše portál 24tv.ua po tom, čo sa dozvedel, že ruská raketa zasiahla dom v Kyjeve rozhodol sa konať a jachtu v hodnote približne 7 miliónov eur, plaviacu sa pri pobreží Mallorky, jednoducho – potopil! Šokujúce však bolo aj konanie španielskeho sudcu.

Majiteľ jachty bol zločinec, ktorý sa živil predajom zbraní

Ukrajinec bol členom posádky jachty „Lady Anastasia“, ktorej majiteľom bol šéf Rosoboronexportu, Rus Alexander Mikheev, asi 10 rokov. Keď námorník videl v televízii následky zásahu ruskej riadenej strely v bytovom dome, kde boli civilisti, rozzúril sa. Uvedomil si, že túto riadenú strelu vyrobila spoločnosť jeho šéfa, pričom on býva v Kyjeve v tom istom dome. Rozhodol sa preto majiteľovi luxusnej jachty pomstiť. Čo je známe o ostreľovaní domu v oblasti Žuljan? Ráno 26. februára ruské jednotky strieľali na obytnú oblasť Kyjeva. Okupanti si to namierili na dom v mestskej časti Žuljan. Ako už predtým povedal očitý svedok, v dome došlo k dvom zásahom, pri ktorých bolo poškodených štyri až päť poschodí. Požiar bol na ploche 16 – 20 poschodia. Záchranári ho našťastie uhasili a ľudí evakuovali do neďalekého domu.

YouTube video
Jachta „Lady Anastasia“, ktorej majiteľom bol šéf Rosoboronexportu, Rus Alexander Mikheev, išla po hneve ukrajinského člena posádky ku dnu. Zdroj: facebook.com

Táto udalosť ale ukrajinského námorníka natoľko nahnevala, že sa rozhodol konať. Na jachte otvoril jeden ventil v strojovni a druhý v inom priestore, kde býva posádka. Napokon zatvoril palivové ventily a vypol elektrinu. Keď sa dopočul, že je „bláznivý“, požiadal troch členov posádky, aby opustili loď. Námorník im pripomenul, že sú tiež Ukrajinci a že ich vlasť bola napadnutá. Zároveň im povedal, že za všetko ponesie plnú zodpovednosť. Keď prišla polícia, ukrajinský námorník im povedal: „Majiteľ tejto lode je zločinec, ktorý sa živí predajom zbraní, ktorými útočia na jeho krajinu, a teraz vraždia Ukrajincov.“ Ukrajinec neskôr povedal španielskym orgánom činným v trestnom konaní, že majiteľ jachty je zodpovedný za výrobu zbraní, z ktorých sa útočilo na jeho krajinu. Po týchto slovách ho sudca prepustil!

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články