19.8 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Týždeň slovenských knižníc otvoria online, témou budú EKO knižnice

Týždeň slovenských knižníc 2022 sa uskutoční od 28. februára do 6. marca pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých.

Organizátori najväčšieho knihovníckeho podujatia avizujú, že na čitateľov čakajú rôznorodé aktivity knižníc, niektoré stretnutia s knihami a ich autormi sa budú konať naživo, iné budú knižnice realizovať na sociálnych sieťach. Ako pre TASR uviedol Ondrej Látka zo Slovenskej asociácie knižníc (SAK), aj slávnostné otvorenie v poradí 23. ročníka celoslovenského podujatia sa uskutoční online o 13.00 h na sociálnych sieťach SAK.

Týždeň slovenských knižníc otvoria online, témou budú EKO knižnice
Foto: Ilustračné NN

Kampaň má prostredníctvom početných rôznorodých aktivít zviditeľniť knižnice ako významné kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ktoré prispievajú k rozvoju znalostnej spoločnosti. „Knižnice 21. storočia nadväzujú na svoje historicky overené miesto v spoločnosti a zároveň sú modernými inštitúciami s aktívnym vplyvom na spoločenský a kultúrny rozvoj obcí, miest, regiónov i krajov,“ poznamenal Látka s tým, že knižnice flexibilne reagujú na aktuálne potreby používateľov nielen vo fyzických priestoroch, ale čoraz viac aj prostredníctvom internetu.

Organizátori chcú tohtoročným podujatím odpovedať aj na potreby ochrany životného prostredia, preto sú témou Týždňa slovenských knižníc 22 EKO knižnice. Chcú poukázať na to, že činnosť a správanie, s ktorým sa v knižniciach stretávame, ide aj šetrnejšie k životnému prostrediu.
      Látka ďalej pripomenul, že otvorenie knihovníckeho podujatia bude tradične spojené s odovzdávaním ceny SAKAČIK, ktorou SAK odmení niektorú z členských knižníc za jej aktívnu činnosť, respektíve za prípravu významného podujatia alebo uskutočnenia významného činu v roku 2021.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články