16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Trnavská univerzita udelila Cenu Antona Hajduka piatim PEDAGÓGOM

Piatich pedagógov ocenila Trnavská univerzita (TU) v Trnave pri príležitosti Dňa učiteľov výročnou Cenou Antona Hajduka. Ocenenie je pomenované po prvom rektorovi obnovenej TU a významnom astronómovi. Informoval o tom hovorca TU Matúš Demko.

Trnavská univerzita udelila Cenu Antona Hajduka piatim PEDAGÓGOM
Zdroj truni.sk

Ocenenie si z rúk rektora René Bílika prevzal odborník na problematiku moderných dejín, totalitných ideológií, sociálnu politiku a sféru politickej etiky Milan Katuninec z filozofickej fakulty, ktorý v roku 2022 vydal 750-stranovú monografiu Európa v pohybe, tiež Martin Pipíška z katedry chémie pedagogickej fakulty, ktorý sa dlhodobo venuje problematike remediácie a bioremediácie kontaminovaného životného prostredia a do vedeckej činnosti intenzívne zapája študentov. Ocenenie si prevzala tiež Eva Mydlíková z fakulty zdravotníctva a sociálnej práce, ktorá pred troma desiatkami rokov založila prvú neziskovú chránenú dielňu na Slovensku a na katedre sociálnej práce sa okrem iného odborne venuje aj dobrovoľníctvu.

Dominik Repka z UKF NITRA: Archeologický výskum v Jánovciach priniesol nové nálezy z doby laténskej, prvého storočia pred Kristom

Tomáš Gábriš sa vedecky a pedagogicky zameriava na dejiny práva a právneho myslenia, metodológiu práva a právnej vedy, teóriu práva, právnu filozofiu, právo moderných technológií a na športové právo. Jeho právnická fakulta ho vyzdvihuje ako „mimoriadne nadanú, erudovanú osobnosť s interdisciplinárnymi vedomosťami“. V osobnosti Petra Dubovského z teologickej fakulty oceňuje TU odborníka svetového významu, ktorý svojou morálnou integritou a vedeckou erudíciou dokáže stmeliť odborníkov na Slovensku pre spoločnú vedeckú prácu s významným spoločenským dosahom. Patrí k popredným svetovým biblistom, pôsobí aj na jezuitskom Pápežskom biblickom inštitúte v Ríme.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x