9.8 C
Nitra
pondelok, 4 marca, 2024

TRNAVA: Župné stredné školy ponúkajú budúcim prvákom nielen štipendium, ale aj zaujímavý BENEFIT

Spolu 45 stredných škôl, ktorých zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, v školskom roku 2023/2024 ponúka 4 567 miest pre nových študentov. Ako vedenie kraja informovalo v tlačovej správe, prihlášky je možné posielať prostredníctvom základnej školy do 20. marca.

TRNAVA: Župné stredné školy ponúkajú budúcim prvákom nielen štipendium, ale aj zaujímavý BENEFIT
Prihlášky je možné posielať prostredníctvom základnej školy do 20. marca. (foto: ilustračné)

Benefičný koncert roztancujú Michal DAVID, Cigánski diabli a S Hudbou Vesmírnou (SÚŤAŽ)

„Pre nasledujúci školský rok máme pripravených dosť miest pre všetkých záujemcov. Ponúkame desiatky študijných a učebných odborov,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič. Mladých ľudí podľa neho kraj láka najmä do perspektívnych odborov, ako murár, mäsiar, obrábač kovov alebo zdravotnícky asistent. „Do zoznamu sme po konzultácii so zamestnávateľmi zaradili aj odbor biotechnológia a farmakológia, ktorý sa spolu s odborom chemik-operátor vyučuje na Strednej odbornej škole chemickej v Hlohovci. Pre študentov týchto odborov, ako aj pre študentov v systéme duálneho vzdelávania, máme pripravený balík výhod,“zdôraznil Viskupič.

Prváci od kraja podľa neho dostanú mesačné štipendium vo výške 50 eur a BUS kartu, s ktorou môžu cestovať prímestskými autobusmi bezplatne až do konca štúdia na strednej škole. „Navyše majú nárok na bezplatné ubytovanie v internátoch,“ dodal šéf trnavského kraja.

Mesto chce po novoročnom požiari definitívne ZAKÁZAŤ pyrotechniku bez výnimky

Prvé prijímacie kolo na talentové skúšky bude v termíne od 28. apríla do 3. mája a druhé kolo v termíne od 11. mája do 15. mája. Prvé kolo prijímacích skúšok na ostatné stredné školy vrátane osemročných gymnázií bude 4. a 5. mája. Druhý termín je stanovený na 9. a 10. mája.

Viac informácií o ponuke župných stredných škôl je zverejnených na stránke https://trnava-vuc.sk/skolstvo/ponuka-sluzieb-na-ss.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x