21.1 C
Nitra
utorok, 11 júna, 2024

Trnava/Sereď: Pred letom sa na výstavách predstavia neprofesionálni výtvarníci

Pred letom sa v trnavskom Západoslovenskom múzeu (ZsM) i v Mestskom múzeu v Seredi predstavia na súhrnných výstavách svojou tvorbou amatérski výtvarníci. V Trnave ide o každoročný Salón Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska (ZVUZS) a v Seredi to je Seredská farebná paleta. Informovali o tom obe inštitúcie.

Výstava ZVUZS má názov Ad Revidendum a je prierezovým náhľadom na tvorbu jednotlivých členov združenia. Jej kurátorom je Dominik Štrbo. „Každý z vystavujúcich autorov prezentuje svoje najnovšie diela a vlastný umelecký dôvtip bez vopred zadanej témy. Cieľom výstavy je predstaviť aktuálnu tvorbu členov v celom diapazóne techník a umeleckých žánrov. Medzi vystavenými dielami dominujú najmä rôzne formy abstraktnej maľby,“ uviedol. Bohaté zastúpenie však má aj figurálna tvorba a motív prírody.

ZVUZS má za sebou dlhú tradíciu a niekoľko desiatok výstav, v tomto roku slávi 33 rokov od registrácie prvých stanov. „Do ZsM sa vracia po dvoch rokoch. Na tohtoročnom salóne si návštevníci môžu prezrieť tvorbu 29 autorov na vyše 90 dielach. Vernisáž sa uskutoční 16. júna o 16.00 h,“ doplnil Štrbo.

Seredská prezentácia ponúkne podľa riaditeľky múzea Márie Dikovej diela 14 neprofesionálnych umelcov zo Serede a okolia. Šiesty ročník podujatia otvoria 21. júna, kurátorkou výstavy je akademická maliarka Blanka Kästová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x