10.9 C
Nitra
utorok, 27 februára, 2024

Trnava: Pouličná galéria na Divadelnej predstavuje diela z trienále plagátu

Múry Divadelnej ulice v Trnave opäť po dlhšej dobe zdobí exteriérová výstava. Tentoraz ide o plagáty z medzinárodnej súťaže Trienále plagátu Trnava, ktoré sú prierezom jeho 30-ročnej histórie a zároveň aj prológom a pozvánkou na nadchádzajúci 11. ročník v novembri 2022. Kurátori Patrik Krajčovič a Adrián Kobetič ich vybrali z kolekcie niekoľkých tisícok diel, ktoré boli vystavené počas všetkých desiatich ročníkov plagátového podujatia.

„Touto výstavou sa plagát ako médium vracia do svojho prirodzeného prostredia – na ulicu. Plagáty budú na Divadelnej vyše mesiaca, až do 10. decembra,“ informovali kurátori. Galéria Jána Koniarka v Trnave ako hlavný organizátor trienále udržiava tradíciu plagátovej tvorby už od roku 1991. Prezentujú sa na nej špičkoví grafickí dizajnéri z celého sveta. Práve vďaka trienále je Trnava známa ako mesto plagátu. Tri desiatky vystavených diel reprezentujú rôzne typografické, voľnočasové či satirické námety a reagujú aj na rôzne spoločenské, politické či ekologické problémy sveta. V pouličnej galérii môže okoloidúci divák pozorovať individuálne prístupy autorov i odlišné vizuálne vplyvy či zrkadlenie tradícií v jednotlivých regiónoch sveta.

Zdroj: TASR

Foto: archiv.gjk.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články