17.1 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Trnava: Podujatia Národného týždňa charity chystajú na štvrtok

Trnavská arcidiecézna charita (TACH) sa k Národnému týždňu charity pripojí vo štvrtok (22. 6.) na Hlavnej ulici v Trnave. Pripravila niekoľko osvedčených a tiež nových podujatí, ktoré jej činnosť predstavia verejnosti. Overeným lákadlom je charitný antikvariát. Uviedla to PR manažérka TACH Darina Kukuľová Kvetanová.

„Pred sídlom na pešej zóne ponúkneme knihy pre deti a dospelých, ktoré sme získali počas vyhlásenej zbierky a teraz im dáme druhú šancu. Za získané financie môžeme podporiť služby v nízkoprahovom centre pre ľudí bez domova v Trnave,“ uviedla.

Národný týždeň charity podporia aj finalistky televíznej šou Pečie celé Slovensko Katarína Novotová a Lenka Lukačovičová. „Pre hostí nebudú piecť, ale navaria v kotle 50 litrov fazuľovice s údenými bravčovými rebierkami. Hudobník Michal Štofej z kapely Hudba z Marsu zahrá na gitare a zaspieva v charitnej kaviarni. Práve tam budú počas celého dňa hovoriť zamestnanci charity o sociálnych službách, ktoré poskytujú,“ doplnila Kukuľová Kvetanová. Zástupcovia Slovenskej katolíckej charity a Caritas Doneck prichádzajú do Trnavy s interaktívnou prednáškou Psychické zdravie v záťažových situáciách. Verejnosť si bude môcť vyskúšať, ako sa zachovať v ťažkých životných situáciách, akou je vojna.

Národný týždeň charity podporí aj mesto Trnava, keď v pondelok večer vysvieti radnicu do charitnej červenej farby. Aktivity podujatia potrvajú počas týždňa vo viacerých slovenských mestách a nesú sa v téme vďačnosti. „Sme veľmi vďační za našich podporovateľov, bez ktorých by sme nemohli v takejto miere stáť blízko pri človeku a pomáhať tam, kde je treba. Posledné roky sú ukážkou solidarity ľudí, ktorí nie sú ľahostajní voči druhým,“ dodal riaditeľ TACH a generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Miroslav Dzurech.

(tasr)

        

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x