13.1 C
Nitra
nedeľa, 18 februára, 2024

Trnava: Ocenili ľudí za prínos k ochrane životov a zdravia v období pandémie

Za prínos k ochrane životov a zdravia v období pandémie ochorenia COVID-19 získalo 246 jednotlivcov a kolektívov Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.
      V oblasti zdravotníctva cenu získalo 43 lekárov a 42 zdravotných sestier, ktorí zväčša pôsobia v ambulanciách a počas pandémie pomáhali s očkovaním vo veľkokapacitných očkovacích centrách a pri zabezpečovaní výjazdovej očkovacej služby. Ocenení boli aj dobrovoľníci, ktorí pomáhali s organizáciou a chodom očkovania a testovania.
      „Pandémia zasahuje do života už druhý rok. Aktuálne sa nachádzame na začiatku jej tretej vlny. Myslíme na zdravotníkov, záchranárov, sociálnych pracovníkov či dobrovoľníkov v prvej línii kontaktu s novým koronavírusom. Cena je symbolickým a skromným poďakovaním za nepoľavujúcu obetavosť a ľudskosť,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.
      Ocenenie získalo aj 84 členov dobrovoľných hasičských zborov z Jaslovských Bohuníc, Prieval, Trnavy a z Vlčkoviec. „Medzi týmito laureátmi bol aj jezuita Martin Halčák, ktorý vykonával duchovnú službu v zdravotníckych zariadeniach a karanténnych centrách, ktoré samospráva zriadila na začiatku pandémie,“ doplnil predseda TTSK.

zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články