14.1 C
Nitra
pondelok, 27 mája, 2024

Banská Bystrica: Výstava výtvarných diel, ktoré vytvorili väznené osoby

V priestoroch banskobystrickej historickej radnice sprístupnia dnes (16. 5.) výstavu výtvarných diel, ktoré v rámci resocializačných procesov vytvorili osoby umiestnené v Ústave na výkon väzby a v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Banskej Bystrici. Samospráva o tom informovala v pondelok na sociálnej sieti.

„Výstava prináša nazretie do duše tých, ktorí prišli o slobodu a niektorí svojimi skutkami prišli o blízkych i rodinu. Teraz však môžu pomôcť onkologickým pacientom v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou (DFNsP) Banská Bystrica. Vstup je bezplatný, ale návštevníci si môžu zakúpiť vystavené diela, alebo prispieť ľubovoľnou finančnou čiastkou,“ uviedlo mesto. Peniaze použije občianske združenie Svetielko nádeje prostredníctvom projektov a služieb na pomoc rodinám, ktoré ju potrebujú.

Výstava Keď prišiel van Gogh o ucho [bola to láska] bude otvorená každý pracovný deň v čase od 8.00 do 17.00 h do 26. mája.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x