10.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Trnava: Najväčší pumptrack na Slovensku je už k dispozícii terénnym cyklistom

Od piatka môžu využívať fanúšikovia terénneho bicyklovania v Trnave aktuálne najväčší pumptrackový areál na Slovensku. Má rozlohu 6375 štvorcových metrov a je rozdelený na časť pre skúsenejších jazdcov a deti. Umelý uzatvorený okruh na Ulici Ludvika van Beethovena na sídlisku Prednádražie je určený okrem cyklistov aj jazdcom na kolobežkách, skateboardoch či inline korčuliach. Informovala o tom vedúca odboru komunikácie trnavskej radnice Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Športovisko vzniklo na mieste bývalého bikrosového areálu, má niekoľko cyklistických okruhov pre užívateľov s rôznymi jazdeckými zručnosťami. Hlavný pumptrack je dlhý takmer 249 metrov, detský okruh má vyše 87 metrov. K areálu patria aj plochy na trénovanie zručností, tzv. bazén, U-rampa a tréningová plocha s nábehmi, ktoré sú určené predovšetkým skejtbordistom. Chvíle odpočinku môžu návštevníci areálu stráviť v priestoroch parkového sedenia vo svahu, kde majú k dispozícii lavičky, stojany na bicykle, pitnú fontánku.

Výstavba je financovaná z eurofondov vo výške takmer milión eur, získaných prostredníctvom výziev v programovom období 2021 – 2027. Práce na stavbe sa začali v septembri 2022, no z dôvodu nepriaznivých poveternostných a klimatických podmienok v zimnom období sa realizácia stavby predĺžila. Začiatkom júla bol do predčasného užívania odovzdaný detský pumptrack.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x