17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Ponitrianske múzeum predstaví návštevníkom letné jedlá starých mám

Ponitrianske múzeum v Nitre pripravilo na august interaktívny program s názvom Varila som, varila. Ako informovali organizátori, návštevníkom ukáže prípravu tradičných letných jedál.

Podujatie ponúkne ukážky prípravy, ale aj ochutnávky jedál z kuchyne starých mám. „Pôjde o klasické múčne a ovocné pokrmy, ktoré boli v mnohých regiónoch typické práve pre letné obdobie. Ukážeme si, ako sa varili a ako chutili napríklad krájance, slíže či šiflíky, teda rôzne tenké či hrubšie rezance dochutené makom, lekvárom, cukrom, prípadne opraženou krupicou,“ uviedlo Ponitrianske múzeum.

Nitra: Ponitrianske múzeum predstaví návštevníkom letné jedlá starých mám

Súčasťou interaktívneho programu bude okrem toho aj príprava a ochutnávka slivkových gúľ a varenie lekváru. „V nitrianskej pobočke Ponitrianskeho múzea sa podujatie bude konať 18. augusta dopoludnia. V zlatomoravskej pobočke zasa 17. a 24. augusta dopoludnia aj popoludní,“ doplnili organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x